Adetokumbo donio pobjedu Baksima nad Klivlendom, Klipersi slavili u Njujorku

Njujork – LA Klipers 113:124
Milvoki – Klivlend 127:105
22.00 Indijana – Denver
23.00 Toronto – Šarlot

Bila je to druga uzastopna pobeda Baksa pošto su prethodno savladali i Majami sa 116:87.

Tako su učvrstili prvu poziciju na tabeli Istoka sa skorom od 55 pobeda i 19 poraza, dok je Kavalirsima ovo bio drugi uzastopni poraz i zanimljivo je da imaju obrnut skor od protivnika, 19 pobeda i 55 poraza.

Bakse je do pobede predvodio Janis Adetokumbo sa 26 poena i 10 skokova uz sedam asistencija, Džordž Hil je ubacio 17, koliko i Kris Midlton, dok je Bruk Lopez postigao 14 poena.

U timu Klivlenda, Kevin Lav je imao 20 poena uz 19 skokova, Kolin Sekston se zaustavio na 18, a Džordan Klarkson na 19 poena.

Za dva dana, Klivlend u derbiju na Istoku dočekuje Boston, dok Milvoki dočekuje ekipu Hjuston Rokitsa.

Košarkaši Los Anđeles Klipersa pobedili su kao gosti ekipu Njujork Niksa sa 124:113.

Klipersi su tako nastavili uspešnu seriju došavši do svoje 43. pobede u sezoni i pete u nizu, dok je Niksima ovo bio četvrti uzastopni neuspeh.

Tako se situacija na tabeli Zapada doddatno iskomplikovala jer svega tri pobede dele trećeplasirani Hjuston od sedmoplasiranih Klipersa.

Gosti iz Los Anđelesa su već na isteku prve četvrtine imali pet poena viška (29:24), da bi tokom druge imali čak i 14 poena viška, međutim Njujork je na poluvreme otišao u minusu za svega poen (59:60).

U nastavku, Klipersi su zaigrali bolje, dobili obe četvrtine i stigli do veoma bitne pobede