14. Novembra 2023.

Prijetnja sve veća?

Južna Koreja i SAD izvode kombinovane protivpodmorničke i vežbe specijalnih operacija u Istočnom moru.

Oni to rade kako bi održale spremnost zbog pretnji Severne Koreje, saopštila je danas južnokorejska vojska.

Četvorodnevna vežba počela je u ponedeljak, a u njoj učestvuje oko 10 južnokorejskih ratnih brodova, navela je vojska, prenosi Jonhap.

U vežbama učestvuju i južnokorejski pomorski patrolni avioni P-3, borbeni avioni F-15K i FA-50, kao i američki jurišni avioni A-10 i druga sredstva, navedeno je u saopštenju.

Trupe će tokom vežbe, između ostalog, uvežbavati traženje i uništavanje neprijateljskih podmornica, kao i reagovanje na pokušaje amfibijskog sletanja od strane neprijateljskih snaga za specijalne operacije.

Podijeli vijest na:

Pretplata
Obavijesti o
guest

0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Najviše glasova
Inline Feedbacks
Pregledaj sve komentare