4. Oktobra 2023.

Siti je nezaustavljiv, Lajpcigu se nije isplatio “bunker”

U grupi G je Mančester siti savladao Lajpcig rezultatom 2:1 (1:0).

Tim Pepa Gvardiole tako je došao do suverenog prvog mesta na tabeli sa maksimalnih šest bodova, Lajpcig ima tri, a Jang Bojs i Crvena zvezda po jedan.

Mančester siti je pokazao da je nezaustavljiv, jer ni tim koji je nedavno igrao 2:2 protiv Bajerna u Bundesligi, nije praktično napao rivala za ceo meč.

Aktuelni šampion Evrope je kao “zmija žabu” davio protivnika i, jednostavno, morao je da popusti pod takvim pritiskom.

Prvi put u 25. minutu kada je Fil Foden prelepu asistenciju Rika Luisa pretvorio u vođstvo u prednost.

Nastavio je Siti da dominira kroz posed i da kontroliše sva dešavanja na terenu. Ali, Lajpcig ih je uhvatio na spavanju početkom drugog poluvremena.

Tada je, pravo niotkuda, sevnula kontra “bikova”, a Lois Openda je pobegao odbrani, izdržao duel i pogodio od stative za 1:1.

Bio je to prvi i jedini šut ka golu Edersona, do tada, a u nastavku smo ponovo gledali napade “građana”.

Ponovo se stezao obruč oko gola nemačkog tima, dok pritisak ponovo nije urodio plodom.

Pep Gvardiola je izvršio ključnu izmenu, uveo je Hulijana Alvaresa i on mu je pet minuta kasnije, u 84. prelepim golom vratio golom za pobedu.

Na to je pečat stavio još jedan rezervista, Žeremi Doku, koji je realizovao kontru za krajnjih 3:1.