28. Februara 2023.

Stankovićeva Sampdorija pala na “Olimpiku”

Pobedonosni gol za nebesko-plave postigao je Luis Alberto u 80. minutu utakmice.

Srbija je imala svoje predstavnike na meču – Sergej Milinković-Savić je odigrao čitav meč za domaće, dok je goste iz Đenove sa klupe predvodio Dejan Stanković.

Prvo poluvreme utakmice nije bilo naročito sadržajno, iako je u finišu Pedro bio blizu pogotka, ali ga je stativa sprečila.

Ubrzo je i Imobile šutirao ka golu Audera, ali je lopta otišla preko gola.

Lacijali su nastavili sa napadima i u nastavku susreta, a pretili su Imobile, Marušić i Anderson, dok je praktično jedinu šansu za Sampu imao Gabijadini.

Ključan detalj dogodio se u 80. minutu, kada je Luis Alberto lepo pogodio za konačnih 1:0.

Lacio je četvrti na tabeli sa 45 bodova, dok je Sampdorija sve bliža Seriji B i trenutno je pretposlednja sa 11 poena, devet manje od mirne luke.