17. Novembra 2022.

Španija rutinski do pobjede nad Jordanom

Meč je odigran na stadionu u Omanu, a strelci su bili Ansu Fati, Gavi i Niko Vilijams

Bila je to prilika da selektor “furije” Luis Enrike testira snage pred završni turnir Svetskog prvenstva u Kataru.

Španija je do prvog gola stigla posle odlične akcije u 13. minutu.

Asensio je dodao pravovremeno Fatiju loptu u kazneni prostor Jordana, fudbaler Barselone nije mogao da promaši – 0:1.

Imao je i Asensio sjajnu priliku u 40. minutu, ali je golman Jordana sjajno odbranio.

Španci su u drugom poluvremenu u laganom ritmu stigli i do drugog pogotka, u 56. minutu.

U akciji po desnoj strani učestvovali su Soler i Sarabija, a lopta je na desetak metara od gola došla do Gavija koji je poslao u mrežu.

U 84. minutu videli smo treći gol Španije – Niko Vilijams je preciznim udarcem iz kaznenog prostora povisio na 0:3.

Ipak, Jordan je do počasnog gola stigao u drugom minutu nadoknade, a strelac je bio Hamza Al Daradeh.

Španci su igrali u ovom sastavu: Sančes – Karvahal Uod 50. Aspilikueta), Garsija (od 72. Rodri), Tores, Laport (od 58. Alba) – Gavi (od 58. F. Tores), Koke (od 58. Olmo), Soler – Sarabija (od 58. Pino), Asensio, Fati (od 72. Vilijams).