1. Novembra 2022.

Sjajna asistencija Tadića, Bajern razbio Inter, “Pirove pobjede” Liverpula i Barselone

Bajern je na svom terenu sa 2:0 pobedio Inter.

Bavarci su time Grupu C završili na prvom mestu sa svih šest pobeda i maksimalnih 18 bodova, uz gol-razliku od 18:2.

Strelci su bili Pavar u 32. i Čupo-Moting u 72. minutu.

Inter je mogao da zakomplikuje stvari, ali je Aćerbiju poništen gol u 47. minutu zbog ofsajda. I pored toga, Bajern je apsolutno dominirao i zasluženo pobedio.

U drugoj utakmici Grupe C Barselona je upisala “Pirovu pobedu” od 4:2 protiv Viktorije u Plzenju.

Barsa je pre ovog meča ostala bez ikakvih šansi za nokaut fazom Lige šampiona, a bila sigurna u Ligi Evrope, dok je Viktorija ispala.

Katalonci su na poluvremenu vodili 2:0 golovima Alonsa u šestom i Toresa u 44. minutu.

Smanjio je Čori u 51. sa bele tačke, ali je Tores postigao drugi gol u 54. minutu.

Nije se predavala Viktorija, Čori je u 62. opet pogodio, ali je tačku na i stavio mladi Pablo Tore u 75. minutu utakmice.

Liverpul je u Grupi A savladao Napoli na domaćem terenu sa 1:0, ali mu to nije donelo prvo mesto.

Liverpul i Napoli završili su grupnu fazu sa po 15 bodova, ali je Napoli bio ubedljiviji u svoj trijumfu nad “crvenima”, pošto je u Italiji bilo 4:1.

Napolitanci su mogli da zakomplikuju stvari na “Enfildu”, ali im je gol koji je postigao Ostigard u 53. minutu poništen zbog sumnjivog ofsajda.

Kazna za to stigla je preko Salaha u 86. minutu utakmice.

Ajaks je od Lige Evrope pred ovo kolo delilo samo epsko čudo, a ono se nije desilo. “Kopljanici” su savladali Rendžers sa 3:1 u Glazgovu.

Rendžers je time završio Grupu A Lige šampiona sa 0 osvojenih bodova i gol-razlikom od 2:22.

Gol za domaćina postigao je Tavernije sa bele tačke, dok su se za goste upisali Berguis, Kudus i Konseisao, koji je u 89. minutu iskoristio sjajnu asistenciju Dušana Tadića.