Inter prošao grupnu fazu, Briž nokautiran od Porta

Liga šampiona, 5. kolo:
Inter – Viktorija Plzen 4:0 (2:0)
Mkhitarijan 35, Džeko 42, 66, Lukaku 87

U susretu 5. kola u C grupi, Inter je pred svojim navijačima savladao od ranije otpisanu Viktoriju Plzen sa 4:0 (2:0).

Tako su izabranici trenera Simonea Inzagija, koji je bio pod suspenzijom vođenja tima na ovom meču zbog isključenja na meču sa Barselonom (3:3), došli do deset bodova i Barselona ih više ne može prestići.

Nero-azuri bi u slučaju istog broja bodova imali bolji skor, tako da su definitivno obezbedili plasman među 16 najboljih.

Sve je na “Đuzepe Meaci” završeno već u prvih 45 minuta. Inter je krenuo ofanzivno, rezultat toga su prilike Di Marka i Mkhitarijana u 25. i 26. minutu, te Džeka u 33. minutu.

Dva minuta kasnije, na centaršut Alesandra Bastonija sjajno je reagovao Henrik Mkhitarijan i Inter je poveo sa 1:0.

U 42. minutu već je na semaforu pisalo 2:0 – Federiko Dimarko je asistirao Edinu Džeku kom nije bilo teško da zatrese mrežu gostiju.

Usledila je VAR provera, sve je bilo u redu, pa je sudija Andreas Ekberg pokazao na centar.

Inter je samo potvrdio ubedljiv trijumf u 87. minutu kada je Romelu Lukaku na asistenciju Hoakina Koree pogodio za 4:0.

Klub Briž – Porto 0:4 (0:1)
Taremi 33, 70, Evanilson 57, Eustakio 60

U B grupi, Porto je kao gost naneo težak poraz vodećem Klub Brižu, 0:4 (0:1).

Malo ko je očekivao da će Belgijanci posle četiri meča bez poraza i sa deset bodova, odigrati ovako slabo.

Ipak, Porto je uspeo da uzvrati Belgijancima istom merom, pošto je 13. septembra u Portugalu, Briž slavio sa 4:0!

U prvom delu, Porto je krenuo silovito, stvarali su prilike, a onda je u 33. minutu Mehdi Taremi precizno gađao u desni donji ugao za 0:1.

Klub Briž je odmah na startu drugog poluvremena imao penal, ali je onda viđena nestvarna scena.

Prvo je Hansu Vanekenu golman Porta odbranio penal, da bi sudija ponovio izvođenje zbog nepravilnosti.

Došlo je do zamene izvođača, ali ni Noa Lang nije bio spretan, golman je opet odbranio udarac.

I onda je krenula serija gostiju, Evanilson je u 57. minutu pogodio za 0:2, a tri minuta kasnije Stiven Eustakio je odlično reagovao na odbijenu loptu i tako postigao treći gol za Porto.

Briž je potpuno potonuo kada je Mehdi Taremi u 70. minutu postigao svoj drugi gol na meču za konačnih 0:4.