7. Septembra 2022.

Rud o pravilu koučinga: Nejasno je, ima “sivih zona”

Big Portal

Rud senior nije bio ni blizu pozicije na kojoj je sada njegov sin (peti je nosilac), a Kasper ima šansu da Njujork napusti i kao broj jedan na svetskoj listi.

Kasper je otkrio kako ga je otac još kao dečaka naučio da voli sport.

Moj otac je bio mlad kad sam se ja rodio, imao je 26 godina. Ne znam da li je imao takav plan od mog rođenja, da postanem teniser, ali znam da je uvek uživao u različitim sportovima sa loptom. Tenis, golf, fudbal, šta god, samo da je sa loptom. Uživao je u tome i voleo je da me vodi na mesta gde sam i ja to mogao da radim. Voleo je da mi priča o svemu i još iz ramog doba uživao sam u tom takmičarskom opredeljenju, želeo sam da budem najbolji. Mislim da je on to video u mojim mlađim godinama i pomogao mi je, gurao me stalno napred. Iako sam mlad na ATP Turu, čini mi se kao da živim život profesionalca bar 12, 13 godina. Jer sam bio prilično mlad kada sam ocu rekao da hoću profesionalno da se bavim tenisom. Od tada smo uložili mnogo napora, mnogo sati rada. Srećan sam da nam ide dobro i da smo i dalje dobar tim“, kaže Rud.

Još jedna stvar je privukla pažnju, priča o koučingu koji je u Njujorku dozvoljen.

Norvežanin kaže da mu neke stvari u tom pravilu nisu najjasnije.

Otac i ja se ponekad ne složimo oko nečega, ali u tom pravilu koučinga, postiji rekao bih neka siva zona, jer nije lako shvatiti šta je dozvoljeno, a šta ne. Kada je prvi put uvedeno, sećam se da sam izgubio drugi set u polufinalu Montreala protiv Huberta Hurkača. On je otišao u toalet da se presvuče, a ja sam imao malo više vremena na klupi. Otišao sam do svog boksa i pitao ih nešto, rekao sam ocu, ‘šta misliš da bi bilo dobro da promenim u ovom setu?’ I tada je sudija sišao sa stolice, došao do mene i rekao mi da nije dozvoljeno da se komunicira tako mnogo. Dozvoljene su vam tri. četiri sekunde, igraču nije dozvoljeno da razgovara više. To je više kao dobijanje nekih poruka od tima. Pravilo koučinga je novo, ne znamo kako funkcioniše, ali pomaže. I treneri sada osećaju da nešto mogu da vam kažu, bez da budu opomenuti. Nema mnogo dijaloga, imamo 25 sekundi između poena ili 20 ako idete po peškir, da se obrišete“, objasnio je Rud.

Podijeli vijest na:

Pretplata
Obavijesti o
guest

0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Najviše glasova
Inline Feedbacks
Pregledaj sve komentare