6. Septembra 2022.

“Četvorka” Sitija u Sevilji, Milanu bod u Austriji

Šampion Engleske je bio ubedljiv na gostovanju Sevilji, Siti je slavio sa 3:0 (1:0) i tako odmah najavio da će i ove sezone ići u pohod na trofej, a Erling Haland sa dva pogotka da će se boriti za titulu kralja strelaca.

Sa nova dva gola došao je do brojke od 12 golova na prvih sedam mečeva u dresu “građana”.

Sevilja je bila u drugom planu, veoma brzo su fudbaleri Mančester sitija uspostavili željeni ritam igre i prvu pravu priliku pretvorili u gol.

Naravno, strelac je bio Haland koji je odlično u 20. minutu ispratio akciju tima, uklizao na drugoj stativi i sproveo loptu u mrežu.

Kevin de Brujne je zapretio iz slobodnog udarca u 30. minutu, bio je za malo neprecizan, dok je Papu Gomez iz Sevilje, deset minuta kasnije, takođe promašio.

Golman Sevilje Bono je u 49. minutu sjajno reagovao posle šuta De Brujnea sa ivice kaznenog prostora, ali Siti je brzo stigao do drugog gola.

Na dodavanje Kansela, Fil Foden je u 58. minutu pogodio desni donji ugao za 0:2.

Haland je i u 62. minutu bio u prilici, dok je dva minuta kasnije poništen gol Ilkaja Gundogana.

Ipak, Haland je po drugi put zatresao mrežu, u 67. minutu je bio na pravom mestu posle odbitka i to je bilo 0:3.

Mogao je Siti do novog gola da Bono u 74. minutu nije sjajno reagovao posle šuta Žoaa Kansela.

Ipak, u drugom golu nadoknade, Ruben Dijaš je pogodio za konačnih 0:4.

U grupi E, Red Bul Salcburg i Milan su odigrali nerešeno, 1:1 (1:1).

Bio je to meč koji je vodio srpski sudija Srđan Jovanović.

Austrijanci su bukvalno prvu priliku na susretu pretvorili u pogodak.

Igrao se 28. minut kada je Noa Okafor na asistenciju Fernanda zatresao mrežu roso-nera.

Ipak, Milan je brzo sredio redove i poput domaćina, iskoristio prvu priliku da postigne gol.

Bilo je to u 40. minutu, Aleksis Selemejkers je odličnim udarcem savladao Filipa Kona.

U drugom poluvremenu je viđeno malo toga pred oba gola, pa je ovaj rezultat po svemu viđenom nekako i najpravedniji.