Evropsko prvenstvo, 4. kolo
Grupa D
Srbija – Izrael 89:78 (24:18, 26:20, 15:20, 24:20)Dvorana: Prag arena
Sudije: Zurapović (BiH), Jilmaz (Turska), Mačulis (Litvanija)

Srbija je ranije obezbedila plasman u nokaut fazu, ali i dalje nije prvo mesto u Grupi D pošto u teoriji može da izgubi od Poljske u četvrtak.

Izrael, sa druge strane, sada ima 2-2, pa će najverovatnije igrati sa Čekom za prolaz u osminu finala.

“Orlovi” će se sastati sa četvrtoplasiranim iz Grupe C, odnosno najverovatnije Hrvatskom ili Italijom.

Meč je obeležila još jedna nestvarna partija Nikole Jokića, koji je imao 29 poena (11/13), 11 skokova, pet asistencija, četiri ukradene i tri izgubljene lopte, uz pet ličnih grešaka.

Jokić je fenomenalno otvorio meč i radio je praktično sve u napadu, a Izraelci su izgledali pomalo pogubljeno u uvodnim minutima.

“Orlovi” su lako stvorili prednost i već posle pet minuta imali +10, kada je Izrael zatražio prvi tajm-aut.

Iako je delovalo kao da će prednost Srbije samo nastaviti da raste, usledila je serija protivnika od 8:0 kojom smo se vratili u potpuni egal.

Završnicu prve četvrtine obeležila je nova odlična rola MVP-ja NBA lige, pa su Pešićevi izabranici imali +6 (24:18) posle uvodnih deset minuta.

Izrael je, međutim, ubrzo zadao novi udarac Srbiji i vratio se u egal, a sredinom druge deonice uspeo i da povede nakon velikog broja ofanzivnig skokova.

Srbija je nastavila loše da gradi i Izraelci su se raspucali zbog velikog broja prilika koje su im ukazane.

Ipak, nije dugo trajala njihova radost, pa su “orlovi” preko Kalinića, Jokića i Micića ponovo došli na deset poena razlike.

Nahvatali su se Izraelci skokova u napadu, čak deset u prvih 20 minuta, ali je na pauzi bilo čak 50:38.