23. Jula 2022.

Remi Junajteda i Aston Vile u Pertu

Pred 58.228 gledalaca i izuzetno teškom terenu za igru, izabranici Erika ten Haga i Stivena Džerarda prikazali su dovoljno toga da se zaključi da su spremni za novu sezonu.

Junajted je bio na pragu četvrte pobede u pripremama u isto toliko mečeva, ali je Vila posle kornera u nadoknadi vremena, u bukvalno poslednjem napadu na meču, stigla do izjednačenja.

Reklo bi se apsolutno zasluženog, jer je tim iz Birmingema bio dominantniji u drugom poluvremenu, za razliku od prvog, kada je Junajted stekao prednost.

Kiša je padala i pre i tokom meča, loptu je bilo jako teško kontrolisati, ali su opet viđena četiri gola.

Džejson Sančo je u 25. minutu posle odlične akcije u kojoj su učestvovali Bruno Dernandeš, Markus Rašford i asistent Luk Šo, lako zatresao mrežu Aston Vile.

U 42. minutu Mati Keš je posle udarca Markusa Rašforda postigao autogol i Junajted je poveo sa 2:0.

U drugom delu viđeno je, naravno, mnogo izmena, a u toj situaciji bolje se snašao tim iz Birmingema.

Lion Bejli je posebno pravi probleme ekipi Mančestera probojima po desnom boku, a u 49. minutu preciznim udarcem sa 17 metara pogodio je desni donji ugao.

I konačno, posle kornera u trećem minutu nadoknade Kalum Čejmbers je odarcem glavom poslao loptu u mrežu za 2:2.

Junajted se vraća za Evropu, gde ga do početka sezone očekuju još dve provere, sa Atletiko Madridom 30. jula u Oslu i Rajo Valjekanom, dan kasnije na Old Trafordu.