Evropski prvak razbijen – “petarda” Njemačke!

Nemačka – Italija 5:2 (2:0)
Kimih 10, Gindoan 45+4p, Miler 51, Verner 68, 69 – Gnjonto 78, Bastoni 90+4

Stadion: Borusija Park (Menhengladbah)
Sudija: Ištvan Kovač (Rumunija)

Izabranici Hansija Flika su naneli jedan od težih poraza aktuelnom prvaku Evrope u novijoj istoriji.

“Azuri” su delovali koliko-toliko ozbiljno samo na startu duela, ali je ubrzo postalo jasno u kojem smeru će se odvijati utakmice.

Bili su Nemci bolji i pre 10 dana u Bolonji (1:1), ali tada nisu uspeli da golovima i pobedom dokažu tu nadmoć.

Ove večeri u Menhengladbahu im je to pošlo za rukom, a prvi u listu strelaca upisao se Džošua Kimih u 10. minutu.

Delovalo je da će se sa tim rezultatom otići na odmor, ali je Bastoni katastrofalno reagovao u nadoknadi i bespotrebno napravio penal. Njega je realizovao Gindoan.

Na pauzi je očigledno Mančini uspeo da razmrda svoj tim, ali sve je to kratko trajalo, pošto je Miler u 51. minutu praktično osigurao trijumf pancerima.

Nisu Nemci odustali od ofanzivne igre, stvarali su šanse, a onda za samo dva minuta stigli do dva gola.

Oba ih je postigao Tim Verner. Nije mu bilo teško. Kod prvog mu je asistent bio Gnabri, dok je kod drugog iskoristio veliki kiks Donarume i Ramosa, koji su bili neozbiljni i neoprezni.

Smanjenje rezultata u 78. minutu doneo je Gnjonto, 18-godišnjak, prvotimac Ciriha, kome je ovo bio četvrti nastup za nacionalni tim, da bi Bastoni u sudijskoj nadoknadi postavio konačnih 5:2.

Nemačka je sada druga na tabeli sa šest bodova i ima jedan manje od lidera Mađarske, koja je deklasirala Englesku u Vulverhemptonu rezultatom 4:0.

O prvom mestu će gotovo sigurno odlučivati duel Nemačke i Mađarske, koji je na programu u septembru.