14. Juna 2022.

Šamar za Engleze – košmar koji nisu doživjeli skoro 100 godina!

Engleska je dobila “šamar” od Mađarske u vidu poraza od 4:0 u Vulverhemptonu.

Mađari su time pobedili Englesku drugi meč zaredom, pošto su prethodno u Budimpešti bili bolji sa 1:0, takođe u Grupi 3 Lige A Lige nacija.

Ovo je bio najubedljiviji poraz fudbalske reprezentacije Engleske na domaćem terenu još od 1928. godine, kada ih je razbila Škotska sa 5:1.

Izabranici selektora Gareta Sautgejta su tako ostali na samo dva osvojena boda iz četiri utakmice, pa se nalaze na poslednjem mestu grupe i preti im ispadanje u Ligu B.

Mađarska je prva sa sedam bodova, dok su iza njih Nemačka i Italija sa šest, odnosno pet.

Prva velika prilika rezultovala je golom i to već u 16. minutu, kada je Roland Salai došao do lopte posle velike gužve u kaznenom,

Namestio se i umorio loptu, a onda je poslao kroz ruke Ramzdejla, uz levu stativu.

Englezi su posle primljenog gola krenuli u napad, ali nikako nisu uspevali da probiju sjajno organizovanu odbranu čete Marka Rosija.

I onda – novi šok.

Roland Salai koristi katastrofalnu grešku Džereda Bouvena. Martin Adam je ukrao loptu, poslao je Salaiju, a on je ponovo matirao Ramzdejla – ovog puta šutem kroz noge!

To, na nesreću Engleza, nije bilo sve.

Propustili su u narednih deset minuta dve velike prilike Foden i Kejn, a onda je usledila kazna za novi “hladan tuš” na “Molineu”.

Adam je trezveno ostavio loptu Zoltu Nađiju, a on se okliznuo pri šutu – i poslao “bombu” koju je Ramzdejl mogao samo da isprati pogledom.

Sudija je desetak minuta kasnije odsvirao kraj, a domaći navijači već su dobrim delom pobegli sa stadiona.

U drugom meču četvrtog kola Grupe 3 Lige A Lige nacija Nemačka je razbila Italiju.

U petom kolu Lige nacija Engleska gostuje Italiji 23. septembra, dok Mađarska dočekuje Nemačku istog dana.