4. Maja 2022.

Sjajni Lajović srušio Ruda!

Posle dva sata i 16 minuta igre, teniser iz Stare Pazove je pobedio sedmog igrača sveta, Norvežanina Kaspera Ruda, 7:6 (7), 2:6, 6:4 i plasirao se u treće kolo Mastersa u Madridu.

Rud će posle ovog poraza sasvim sigurno pasti na deseto mesto, dok će se Lajović pomeriti unapred sa 77. pozicije.

Prvi set je bio veoma uzbudljiv, Lajović je prvi stigao do brejka u trećem gemu a potom i do prednosti od 3:1.

Ipak, Rud je uspeo da uzvrati u šestom gemu, veže tri gema i povede sa 4:3.

Do kraja seta su držali servis gemove, gemovi su bili kratki, a nije bilo nijedne brejk lopte, pa je sve moralo da se reši u taj-brejku.

Lajović je stekao prednost od 5:3, a potom je na 6:4 imao dve set lopte koje nije iskoristio.

Ni Rud, koji je poveo sa 7:6, nije iskoristio svoju set loptu i za to je uskoro kažnjen, Lajović je na 8:7 dobio naredni poen, a time i početni set.

Norvežanin je konsolidovao redove u drugom setu, posle izgubljenog početnog gema, uz dva brejka stigao je do velikih 5:1 i to nije mogao da ispusti, dobio je taj deo igre sa 6:2.

U setu odluke, ponovo kratki gemovi, Lajović je u osmom gemu stigao do 0:30 na servis Ruda, ali ne i dalje od izjednačenja.

Ipak, u finišu meča, Dušan je u desetom gemu uspeo da dođe do ključnog brejka i velike pobede.

Njega u narednom kolu očekuje duel sa boljim iz susreta Huberta Hurkača i Alehandra Davidoviča Fokine.