3. Maja 2022.

Hurkač poslije skoro tri sata igre savladao Dalijena

Poljak je u meču prve runde u centru Kaha Mahika pobedio Bolivijca Uga Dalijena, 7:5, 6:7 (11), 6:3. Borba dvojice tenisera trajala je dva sata i 55 minuta, a Hurkač je ostvario drugu pobedu nad Delijenom u isto toliko mečeva.

Delijen je bio taj koji je bolje počeo meč, prvi je došao do brejka, i to u trećem gemu posle čega je poveo sa 3:1.

Međutim, Hurkač je polako vraćao ritam i u finišu seta uspeo da uzvrati.

Delijen je na 5:4 servirao za set, ali tu jednu priliku nije iskoristio, dok je Hurkač iskoristio četvrtu brejk loptu u gemu za 5:5.

Potom je u 12. uspeo da iskoristi brejk i set loptu i stigne do 7:5.

U drugom setu, Hurkač je brzo stigao do brejka za 2:0, ali je Delijen odmah uzvratio ribrejkom, a potom stigao do 2:2.

Delijen je napravio brejk u 11. gemu za 6:5, ali mu je zadrhtala ruka na servisu, pa je teniser iz Vroclava vratio izgubljeno i uveo set u taj-brejk.

Tu su odigrali ukupno 24 poena, Hurkač je tri puta propustio meč loptu, na 7:6, 9:8 i 11:10, dok je Delijen iskoristio četvrtu set loptu za 13:11.

Set odluke je počeo brejkom Hurkača koji je potom stigao i do 2:0.

Držao je uspešno prednost servisa do kraja meča, da bi u devetom gemu napravio novi brejk za 6:3 i pobedu.

Njegov protivnik u drugom kolu biće Španac Alehandro Davidovič Fokina, koji je u ponedeljak bio bolji od Lojda Harisa, 7:5, 6:3.