24. Aprila 2022.

Bordo i Mec se sele u niži rang

Žirondincima je bila potrebna pobeda u Nantu kako bi nastavili da se bora do kraja prvenstva, ali su poraženi sa 5:3, iako su vodili sa 2:0.

Uzalud su im bili golovi Nijanga u šestom i Žaveira Dilrosuna u 18. minutu, Nant je sve to uspeo da nadoknadi.

Početak drugog dela bilo je katastrofa za Bordo.

Kalifa Kulibali je smanjio na 1:2, da bi izjednačenje Nantu autogolom doneo Rikardo Mangas.

Opet je Bordo vodio, od 68. minuta, preko Kvatenga, ali potom je usledio novi pad u igri i Nant je to iskoristio.

Kulibali je u 72. izjednačio, da bi Moses Simon u 76. i Osman Bukari u 89. završili priču.

Mec je porazom kod kuće od Bresta definitivno zacementirao poslednje mesto, a strelac jedinog gola bio je Jusef Belali u 27. minutu.

“Petarda” je pala i u Renu gde je poražen Lorijen, Klermon i Anže su podelili plen (2:2), dok je Nica slavila protiv Troa golom Tirama u trećem minutu nadoknade.