15. Aprila 2022.

Dimitrov pregrmio Hurkača, u polufinalu protiv Davidoviča Fokine

Bugarski teniser je posle velike borbe i 149 minuta igre pobedio 14. igrača sveta, Huberta Hurkača sa 6:4, 3:6, 7:6 (2).

U početnom setu, Dimitrov je napravio brejk u trećem gemu i ispostavilo se da je to bio preloman trenutak u tom delu meča, jer je zadržao prednost i set dobio sa 6:4.

Teniser iz Vroclava je konsolidovao redove u nastavku meča, napravio je u drugom setu brejk u šestom gemu za 4:2 i to mu je bilo dovoljno da posle 6:3 izjednači u setovima.

Odmah na startu seta odluke, izmenjali su brejkove, isto je usledilo i u finišu seta.

Na 4:4, Hurkač je stigao do brejka i taman kada je trebalo da servira za pobedu, zadrhtala mu je ruka.

Dimitrov je vratio brejk, izjednačio na 5:5, da bi na 6:5 imao dve meč lopte na servis Hurkača, ali ih nije iskoristio.

Zato je bio veoma ubedljiv u taj-brejku, posle 5:1 jednostavno nije dozvolio Hrkaču da se vrati u igru i meč je ubrzo završen.

Dimitrova u polufinalu očekuje okršaj protiv Španca Alehandra Davidoviča Fokine koji je bio bolji od Tejlora Frica, 2:6, 6:4, 6:3.