14. Aprila 2022.

Siner zakazao duel protiv Zvereva

Mladi Italijan je posle dva sata i 20 minuta igre pobedio petog nosioca, Andreja Rubljova, 5:7, 6:1, 6:3.

Tako je Siner zakazao meč četvrtfinala protov trećeg tenisera sveta, Aleksandera Zvereva, koji je prethodno slavio u dva seta protiv Pabla Karenja Buste, 6:2, 7:5.

Nije izgledalo na početku meča da će Siner slaviti.

Rubljov je odmah na startu meča napravio brejk i potom poveo sa 2:0.

Uspeo je Siner da uzvrati brejkom u desetom gemu, ali je usledio ribrejk, da bi Rubljov u narednom gemu iskoristio treću set loptu za 7:5.

Drugi set je počeo razmenom brejkova, da bi Siner potom dobio pet gemova u nizu i tako izjednačio na 1:1.

U setu odluke razmenili su brejkove u trećem i četvrtom gemu, da bi Siner opet uspeo da oduzme servis Rusu u petom gemu.

To je slomilo Rubljova koji je još jednom izgubio servis, ovog puta u poslednjem, devetom gemu i tako je meč završen.

Pokušao sam maksimalno da igram svaki poen. Dobro se znamo, išao sam korak po korak u meču, srećan sam što sam prošao u četvrtfinale. Publika je bila nešto posebno, volim da igram ovde jer ima mnogo Italijana, to mi je značajno. Videćemo kako će biti protiv Zvereva, pokušaću da se što bolje oporavim i pripremim za četvrtfinale“, rekao je Siner po završetku duela.