27. Marta 2022.

Eriksena pogodili novčićem dok je davao izjave

Na gostovanju u prijateljskom meču u Holandiji, Danska je porađena sa 4:2, ali je Erikson pokazao klasu.

Prvi dodir sa loptom, dva minuta po ulasku na teren u drugom poluvremenu, pretvorio je u pogodak smanjivši rezultat na 3:2.

Dobio je aplauze i ovacije sa tribina od objektive holandske publike.

Eriksen je tako devet meseci posle onog meča na Euro 2020 kada mu je pozlilo na terenu, posle čega mu je ugrađen defibrilator, pokazao da je opet u nekadašnjoj formi.

Ipak, nisu svi bili oduševljeni, pa je tokom intervjua koji je u miks zoni davao po završetku meča, bio pogođen metalnim novčićem.

Srećom, nije pogođen u glavu, već u desnu ruku. Samo je ispratio pogledom šta se desilo i nastavio u stilu velikog profesionalca sa intervjuom.

Eriksena ćemo gledati na delu i za dva dana u prijetsljskom susretu sa reprezentacijom Srbije.