17. Februara 2022.

Moskva objavila novi snimak, kaže da prikazuje povlačenje vojske i tenkova sa granice

Big Portal

Rusko ministarstvo odbrane objavilo je video na kojim se vidi kako se vojnici i vojna oprema povlače sa zapada zemlje i vraćaju u svoje garnizone, nakon obavljenih vežbi.

Ministarstvo je saopštilo da će tenkovi i oklopna vpzila biti prebačeni železnicom, a preći će 1.000 kilometara.

Rusija je i u utorak objavila snimke povlačenja svojih trupa sa granice sa Ukrajinom, a juče je saopštila da se jedinice ruskog Južnog vojnog okruga vraćaju u garnizone nakon manevara na Krimu.

Ipak, sa Zapada su tada stigle tvrdnje da se broj ruskih trupa nije smanjio, a neki su tvrdili da se čak i povećao.

Generalni sekretar Alijanske Jens Stoltenberg je rekao da NATO uz pomoć satelitskih snimaka može da dokaže da Rusija nije povukla trupe, a američki šef diplomatije navodi da se vojnici kreću ka granici, a ne od nje.

“Postoji ono što Rusija kaže. Postoji i ono što Rusija radi. I mi nismo videli nikakvo povlačenje njenih snaga. I dalje vidimo kako se njene ključne jedinice pomeraju ka granici, a ne udaljavaju od nje”, rekao je Entoni Blinken.

Ukrajina je juče zvanično zatražila da se održi sednica Saveta bezbednosti UN, kako bi se diskutovalo o tome što je Rusija napravila korak ka priznanju tzv. republika Luganska i Donjecka.

Ministri odbrana zemalja članica NATO-a poručili su u sredu posle sastanka u Briselu da su ozbiljno zabrinuti zbog “velikog, ničim izazvanog i neopravdanog” gomilanja ruske vojske.

“Pozivamo Rusiju, najčvršće moguće, da izabere put diplomatije i da odmah preokrene gomilavanje vojske i povuče svoje snage iz Ukrajine u skladu sa svojim međunarodnim obavezama”, navodi se u zajedničkom sasopštenju ministara Alijanse.

Podijeli vijest na:

Pretplata
Obavijesti o
guest

0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Najviše glasova
Inline Feedbacks
Pregledaj sve komentare