10. Novembra 2021.

Uhapšeni ljekari – izdavali i lažne kovid potvrde

Big Portal

Akciju je provedena na području policijskih uprava Ljubljana, Celje, Novo Mesto, Murska Sobota, Kranj i Nova Gorica, a istraga je usmjerena na sumnju zloupotrebe službenog položaja, uzimanja i davanja mita, potvrdila je popodne policija u Mariboru.

Potvrđeno je da je pod istragom više osoba i ustanova, dok su za sada privedena dva ljekara.

Šef mariborskih kriminalista Beno Meglič rekao je novinarima da su obojica već kršila propise u oblasti medicine rada, saobraćaja i sporta, izdavanjem lažnih potvrda o zdravstvenoj sposobnosti, a u posljednje vrijeme i lažnih kovid potvrda za novac, prenose slovenački mediji.

“Sumnja se da su u nekoliko godina na taj način dobili barem milion evra protivpravne imovinske koristi”, naveo je Meglič i dodao da će privedeni biti predati sudiji za istrage.

Podijeli vijest na:

Pretplata
Obavijesti o
guest

0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Najviše glasova
Inline Feedbacks
Pregledaj sve komentare