29. Septembra 2021.

Zenit lako protiv Malmea i Birmančevića, minimalac Atalante

Jedini pogodak u prvom poluvremenu u duelu Zenita i Malmea postigao je Claudinho u devetoj minuti. Bila je to školska akcija domaćeg tima u režiji Brazilaca, Wendel je izgubio od Douglasa Santosa, a on je upisao asistenciju za Claudinha.

Čim je počelo ostalih 45 minuta, Ukrajinac Jaroslav Rakitskij je vrlo dobro centrirao, a Daler Kuzjaev je glavom udario veterana na gol Malmoa, 35-godišnjeg Johana Dalina.

Srpski reprezentativac Veljko Birmančević bio je u startnoj postavi gostiju iz Švedske. Osim njega, u timu su bili i internacionalci iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine, Antonio Mirko Čolak i Anel Ahmedhodžić, ali je ovaj isključen u 53. minuti.

To je dodatno pogoršalo situaciju u kojoj se Malmo našao, pa je do kraja utakmice odbrana kapitulirala još dva puta.

Prvi pogodak u 79. minuti postigao je Alexei Sutormin nakon malog majstorstva. Ponovo se asistencija pripisuje Rakitskom, ali sve zasluge pripadaju strijelcu koji je izuzetno precizno pucao sa 20 -ak metara.

Konačan rezultat postavio je Brazilac Wendel u četvrtoj minuti sudačke nadoknade vremena.

Ekipi Sergeja Semaka ovo je prva pobjeda i prvi ovosezonski bod u Ligi prvaka, dok je Malmo i dalje bez bodova s ​​dva poraza iz prva dva meča.

U trećem kolu Grupe X Zenit dočekuje Juventus, dok Malmo putuje u London kako bi igrao protiv Chelseaja.

Pesina je donio pobjedu Atalanti

U drugom meču igranom u 18.45, Atalanta je u Bergamu dočekala Young Boys i ostvarila pobjedu od 1-0.

Švicarci su došli oslabljeni, ali su se predstavili kao izuzetno jak rival. Tim iz Berna bio je u nizu od devet pobjeda i jednog remija u svim takmičenjima, uključujući senzacionalni preokret protiv Manchester Uniteda u prvom kolu.

Matteo Pessina iz Atalante slavi postizanje svog prvog gola Mateo Pesina Atalanta
REUTERS / Alessandro Garofalo (Mateo Pesina slavi gol za Atalantu)

Gol odluke postigao je reprezentativac Italije Mateo Pesina u 68. minuti, na dodavanje Kolumbijaca, Duvana Zapatu.

Atalanta nakon četiri kola ima četiri boda, dok Young Boys ostaje na tri boda.

U trećem kolu Atalanta će na Old Traffordu igrati protiv Manchester Uniteda, dok će Young Boys u Bernu dočekati ekipu Villarreala.