29. Septembra 2021.

Borac prošao u osminu finala Kupa BiH

Borac je poslije preokreta sa 3:1 slavio na gostovanju Srupačnici. Domaćin je poveo golom Karahmetovića u sedmom minutu, ali su Živković u 16, Bošnjak u 24. i Meleg iz penala u 67. doneli slavlje Banjalučanima.

Sarajevo je još ubedljivije savladali Modriču na strani – 4:1. Fanimo u 18, Hebibović u 20, Šabanović u 40. i Fanimo novim pogotkom u 64. minutu su bili strelci za goste. Jedini pogodak za domaćina dao je Trifković iz penala u 59.

Željezničar je demolirao Rubar Han Bilu sa 6:0. Zdunić u trećem, Bojo u 45, Zec u 55, Mekić u 77, autogolom Osmančevića u 79. i Japanjac iz penala u 81. doneli su Želju najubedljiviji trijumf ove runde.

Uspešan je bio i Zrinjski, koji je sa 2:1 dobio Svatovac Poljice. Oba gola za Mostarce dao je Mašić, dok je jedini za domaćina upisao Husejnović.

U ostalim mečevima 1/16 finala: Čapljina – Radnik 1:2, Goražde – Sloboda 0:2, Klis – Igman 0:1, Ljubić – GOŠK 1:0, Mrkonić Grad – Široki 0:1, Uskopolje – Željezničar BL 1:0.