Nova verzija platforme podržava i Intel i M1 Mac modele, međutim oni koji imaju M1 Mac moći će samo da emuliraju druge Arm-zasnovane operativne sisteme (kao što je Windows on Arm).
Uprkos preprekama sa kojima M1 korisnici moraju da se suočavaju kada instaliraju Windows on Arm, tu su značajne prednosti u poboljšanju performansi u poređenju sa Parallels 16 na Intel verzijama. Prema navodima iz Parallels-a, M1 Mac računari će dobiti za 28 procenata bolje DirectX 11 performanse i za do 20% bolje performanse diska. Kompanija ističe da će se Windows 11 pokretati do 33 procenta brže na M1, dok će Windows 10 i dalje moći da se pokrene 38 odsto brže.
Pored toga, korisnici dobijaju za 25 procenata bržu 2D grafiku i do šest puta brže OpenGL performanse na Windows virtuelnim mašinama na svim podržanim Mac-ovima, uključujući i Intel modele. M1 korisnici mogu da koriste i BitLocker i Secure Boot, uz virtuelizovani TMP.
Parallels ove godine nije modifikovao svoje cene, pa će Parallels Desktop 17 u standardnoj verziji koštati 80 dolara godišnje, dok perpetuelna licenca košta 100 dolara. Pro i Business edicije takođe koštaju 100 dolara godišnje.
Parallels Desktop 17 je dostupan na kompanijinom zvaničnom sajtu.
Izvor: Neowin