26. Jula 2021.

Norvežanin ispisao istoriju, novo zlato za Amerikance, Titmus bolja od Ledecki, Zvezerev i Benčić u osmni finala

Blumenfelt je pobedio rezultatom sat, 45 minuta i četiri sekunde.

On je prvi Norvežanin koji je osvojio olimpijsku medalju u triatlonu, koji se sastoji od plivačke trke na 1.500 metara, biciklističke trke na 40 kilometara i trke na 10 kilometara.

Srebrnu medalju osvojio je Britanac Aleks Je sa 11 sekundi zaostatka, a bronzu Hejden Vajld sa Novog Zelanda, koji je imao 20 sekundi zaostatka za pobednikom.

Plivačka reprezentacija SAD osvojila je danas zlatnu medalju u štafeti 4×100 metara slobodnim stilom na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Selekcija SAD u sastavu Kejleb Dresel, Blejk Pironi, Boven Beker i Zek Epl, pobedila je rezultatom 3:08,97 minuta.

To je treći najbolji rezultat u istoriji te discipline.

Srebrnu medalju osvojila je reprezentacija Italije sa zaostatkom od 1,14 sekundi, a bronzu Australija sa 1,25 sekunde zaostatka.

Australijska plivačica Ariarne Titmus osvojila je danas zlatnu medalju u trci na 400 metara slobodnim stilom na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Titmus je pobedila rezultatom 3:56,69 minuta. Ona je u samoj završnici uspela da pretekne Amerikanku Kejti Ledecki, koja je vodila tokom većeg dela trke.

Ledecki tako nije uspela da odbrani zlato iz Rija, a današnju trku završila je sa 0,67 sekundi zaostatka za pobednicom.

Bronzanu medalju osvojila je Kineskinja Bingdjije Li sa 4,39 sekundi zaostatka za pobednicom.

Trinaestogodišnji skejtborderi su na ovogodišnjim Olimpijskim igrama osvojili zlatnu i srebrnu medalju.

Po prvi put u istoriji smo videli skejtbording kao olimpijsku disciplinu na ovogodišnjim “Igrama” u Tokiju.

Trinaestogodišnja japanska takmičarka Niša Momiđi osvojila je zlatnu medalju u skejtbordingu i u finalu bila bolja od Brazilke Rejse Leal.

Dve trinaestogodišnje devojčice su zauzele prve dve pozicije, odnosno zlato i srebro, dok je bronza otišla u ruke šesnaestogodišnjoj Funi Nakajami.

To znači da zlato i bronza idu Japanu, a srebro brazilu.

Švajcarska teniserka Belinda Benčić plasirala se u osminu finala Olimpijskih igara u Tokiju.

Belinda Benčić je pobedila 94. teniserku sveta Misaki Doi iz Japana posle dva seta, 6:2, 6:4.

Benčić, 12. teniserka sveta, pobedila je posle sat i 26 minuta. Ona je pet puta oduzela servis Doi, koja je napravila dva brejka.

Benčić će u osmini finala igrati protiv Čehinje Barbore Krejčikove.

U osmini finala je i Čehinja Marketa Vodroušova, pobedom protiv Rumunke Mihaele Buzarnesku 6:1, 6:2. Ona će igrati protiv drugog nosioca Naomi Osake iz Japana.

Argentinska teniserka Nadja Podorska pobedila je Ruskinju Ekaterinu Aleksandrovu sa 6:1, 6:3. Njena protivnica u osmini finala biće pobednica meča Ige Švjontek iz Poljske i Španjolke Paule Badose.

Španska teniserka Sare Soribes Tormo plasirala se u osminu finala pobedom protiv Francuskinje Fione Fero 6:1, 6:4. Ona će igrati protiv 13. nosioca Ruskinje Anastasije Pavljučenkove.

Nemački teniser Aleksander Zverev se bez ikakvih problema plasirao u osminu finala Olimpijskih igara.

Aleksander Zverev je sa 2-0 setovima, odnosno 6:2, 6:2 porazio Kolumbijca Danijela Galana.

Meč je trajao sat vremena i dvadeset pet minuta.

Zverev je Galanu ukupno dopustio četiri gema, a interesantno, upravo toliko brejkova je Nemac napravio.

On je takođe imao i 12 asova, naspram 5 Galanovih i ukupno osvojio 65 poena, a Galan 41.

U narednoj rundi igraće sa boljim iz duela Basilašvili – Sonego.

U osminu finala se plasirala Italijanka Kamila Đorđi, pobedom protiv Ruskinje Elene Vesnine 6:3, 6:1

Italijanska teniserka je posao završila za sat vremena i dvadeset četiri minuta.

Kamila Đorđi će igrati protiv pobednice meča petog nosioca Čehinje Karoline Pliškove i Španjolke Karle Suares Navaro.

Kazahstanska teniserka Elena Ribakina plasirala se u osminu finala Olimpijskih igara u Tokiju, pošto je pobedila 59. teniserku sveta Šveđanku Rebeku Peterson posle dva seta, 6:2, 6:3.

Ribakina, 20. teniserka sveta, pobedila je posle sat i 14 minuta. Ona je pet puta oduzela servis protivnici, koja je napravila dva brejka.

Ribakina će igrati protiv bolje iz duela Ukrajinke Arine Sabalenke i Done Vekić iz Hrvatske.

Britanski plivač Adam Piti odbranio je danas zlatnu medalju u trci na 100 metara prsno na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Akutelni svetski rekorder Piti je trku završio rezultatom 57,37 sekundi. On je vodio od početka do kraja trke i bez većih problema odbranio olimpijsku titulu iz Rio de Žaneira.

“Nisam se osećao ovako dobro još od 2016. godine. Ovo mi znači sve na svetu. Ne radi se o tome ko je najbolji tokom cele godine, već o onome ko ima veću želju. Hvala naciji koja je iza mene. Ovo nije moja pobeda, već pobeda sjajnog plivačkog tima, moje porodice, mojih prijatelja”, rekao je Piti za Bi-Bi-Si (BBC).

Holanđanin Arno Kaminga osvojio je srebro sa 0,63 sekunde zaostatka za Pitijem, a bronzu Italijan Nikolo Martinengi sa 0,96 sekundi zaostatka.

Ruska teniserka Anastasija Pavljučenkova plasirala se u osminu finala pošto je pobedila Anu Lenu Fridzman iz Nemačke posle dva seta, 6:1, 6:1.

Meč je trajao 56 minuta, Pavljučenkova je šest puta oduzela servis protivnici, koja je napravila jedan brejk.

Ruskinja će igrati protiv bolje iz duela Francuskinje Fione Fero i Španjolke Sare Soribes Tormo.

Japanska teniserka Nomi Osaka pobedila je posle 67 minuta Švajcarkinju Viktoriju Golubić sa 6:3, 6:2.

Španjolka Garbinje Mugurusa plasirala se u osminu finala pobedom protiv Kineskinje Cjan Van sa 6:3, 6:0, posle 62 minuta.

Češka teniserka Barbora Krejčikova je do osmine finala došla pobedom protiv Kanađanke Lejle Ane Fernandez sa 6:2, 6:4, posle sat i 16 minuta.

Ruski teniser Danil Medvedev plasirao se u osminu finala teniskog turnira na Olimpijskim igrama.

Medvedev je lako savladao Sumita Nagala iz Indije – 6:1, 6:2.

Na terenu je proveo 67 minuta.

U osmini finala odmeriće snage sa Italijanom Fabijom Fonjinijem.

Fonjini je pobedio Egora Gerasimova 6:4, 7:6.

Češka teniserka Petra Kvitova ispala je sa Olimpijskih igara u Tokiju.

Kvitova je doživela neočekivan poraz od Alison van Ujtvank.

Belgijska teniserka pobedila je posle preokreta – 5:7, 6:3, 6:0.

Van Ujtvank je u nedelju izbacila Ivanu Jorović, prepustivši joj pet gemova, a sada je u poslednjem setu “počistila” Kvitovu sa terena.

Osvojila je poslednjih deset gemova u meču i otišla u osminu finala.

Sledeća protivnica joj je Garbina Mugurusa.