12. Marta 2021.

Banjis eliminisao Đerea

Momak iz Sente dobro je počeo meč. Iskoristio je brejk loptu u trećem gemu prvog seta. Stečenu prednost je rutinski održavao i rezultatom 6:4 dobio prvi deo igre.

Sličan epilog imao je i drugi set, samo što je otišao na stranu Banjisa. Argentinac, trenutno 118. na svetu, došao je do dve šanse da oduzme servis Đereu u šestom gemu. Prvu je realizovao i poveo 4:2. Do kraja su obojica tenisera čuvala prednost početnog udarca i rezultat je izjednačen.

U odlučujućem setu do rezultata 2:2 nije bilo mnogo uzbuđenja. U petom gemu Banjis je iskoristio brejk priliku i poveo sa 3:2. Novim brejkom u devetom gemu stavio je tačku na pobedu i plasman u polufinale.  Tamo će igrati sa boljim iz duela Delbonis – Rune