8. Decembra 2020.

Srbija 13 minuta nije dala gol, poraz od Hrvatske!

Sada sve zavisi od poslednje utakmice između Holandije i Mađarske, koja se igra od 20:30h.

Srbija će navijati za Mađarsku ili za nerešen ishod, jer samo tako može da prođe dalje i to bez ijednog prenetog boda. U slučaju pobede Holandije, srpske rukometašice idu kući.

Počelo je rezultatskom “klackalicom” u prvoj polovini prvog dela, uz po gol ili dva prednosti za Hrvatsku.

Međutim, onda fantastičnim golom Jelene Lavko, posle napada koji je trajao gotovo dva minuta, kreće serija Srbije.

Pet uzastopnih golova je postigla Srbija i, uz nekoliko sjajnih odbrana Katarine Tomašević, povela sa 13:9, a onda i 14:10.

Međutim, tada su srpske rukometašice neshvatljivo ušle u jurnjavu sa protivnicama po terenu, a to je ono što mnogo više odgovara mladim igračicama Hrvatske.

Ekspresno je usledila serija Hrvatske od 4:0 i do isteka 30. minuta došle do izjednačenja na poluvremenu – 14:14.

U drugom poluvremenu smo videli još više rezultatske neizvesnosti i ponovo nekoliko promena u vođstvu.