Švarcman je posle velike borbe savladao prošlogodišnjeg finalistu Dominika Tima – 7:6, 5:7, 6:7, 7:6, 6:2.
Meč je trajao pet sati i osam minuta.
Očekivali smo veliku borbu i dramu i to smo dobili u čitavom meču.
Iako deluje da je bilo zanimljivo kao u nekom teniskom klasiku, nije to bio taj kvalitet igre, s obzirom da je uvek bilo tri ili četiri puta više grešaka ukupno nego vinera.

Tim je u uvodnom gemu meča spasao brejk loptu, a onda su teniseri u šestom i sedmom gemu razmenili brejkove.
Švacrman spašava dve brejk lopte u osmom, Tim jednu u devetom gemu, pa je set otišao u taj-brejk.
Tamo je Švarcman počistio Tima sa 7:1 i došao do vođstva u setovima.
Na startu drugog seta Tim pravi brejk, a u šestom uzvraća Švarcman.
U devetom gemu se Švarcman vraća od 0:40 i spašava sedam brejk lopti, ali ipak pri rezultatu 5:5 Tim pravi brejk i u narednom gemu je odservirao za izjednačenje u setovima.
Treći set bio je festival brejkova.
U prvih pet gemova videli smo četiri brejka, a Švarcman je napravio brejk u osmom gemu i došao do 5:3.
Servirao je za vođstvo u setovima, ali je previše grešio u narednom gemu i Tim je vratio brejk.
Otišlo se u taj-brejk, gde je Tim poveo sa 5:1.
Na neverovatan način se Švarcman vratio do 5:4, a zatim je spasao set loptu i izjednačio na 6:6.
Ipak, pogrešio je na svom servisu i Tim je došao do 7:6, nakon čega je lako osvojio poen na svoj servis i sa 8:6 osvojio taj-brejk i poveo sa 2-1 u setovima.
Na startu četvrtog seta Tim odmah pravi brejk i dolazi do 2:0, ali odmah uzvraća Švarcman novim brejkom.
Tu se nije zaustavio, već je napravio novi brejk koji je potvrdio i posle četiri vezana gema stigao do 4:2.
Servirao je Švarcman pri rezultatu 5:4 i imao 40:0, ali nije uspeo da osvoji set!
Propustio je tri set lopte i Tim je uspeo da izjednači na 5:5.

U narednom gemu Švarcman ne koristi brejk loptu, pa smo otišli u taj-brejk, treći na meču.
Tim je otvorio taj-brejk sa 3:1 i mini-brejkom, ali je uzvratio Dijego i izjednačio na 3:3.
Iako je napravio Tim mini-brejk za 4:3, vratio je to Argentinac odmah i stigao do 4:4, a zatim i do mini-brejka.
Osvojio je taj-brejk četvrtog seta rezultatom 7:5 i posle četiri sata i 35 minuta tenisa stigao do izjednačenja u setovima.
U odlučujućem setu nije bilo brejkova sve do šestog gema.
Tada je Švarcman pri rezultatu 3:2 napravio brejk, koji je potvrdio i došao do 5:2.
Održao je brejk prednosti i došao do pobede.

Rafael Nadal se plasirao u polufinale Rolan Garosa pobedom od 3-0 nad Janikom Sinerom.
“Bik sa Maljorke” je savladao Italijana posle dva sata i 50 minuta borbe – 7:6(4), 6:4, 6:1.
Nadal se plasirao u svoje 13. Rolan Garos polufinale i zakoračio ka osvajanju svoje 13. titule u Parizu (svaki put kada je ulazio u polufinale osvajao je i titulu).
Sa druge strane 19-godišnj Siner je završio svoje prvo učešće na Rolan Garosu i od naredne nedelje će debitovati u Top 50 ATP rang liste.
Ovo je, inače, bio Rafin 100. meč na Rolan Garosu i ukupno 98. pobeda.
Meč je počeo sa velikim zakašnjenjem, tek 22.30 uveče i završen je tek oko 1.30 posle ponoći, ali to nije smetalo Nadalu koji je, iako rezultat to ne govori, imao dosta problema i vrlo lako mogao da igra četiri ili pet setova.
Početak je bio obećavajući, pogotovo zato što je Siner u svoja prva tri servis gema izgubio samo dva poena, a Rafi zadao blage muke.
Prvi put je stvarno zapretio pri rezultatu 5:5, kada je prvo propustio dve brejk lopte, ali onda iskoristio treću.
Ipak, Rafa je pokazao da nije uzalud “kralj šljake”, pa je vratio brejk i uveo set u taj-brejk.
U tom delu igre bio je neumoljiv, naterao protivnika na veliki broj grešaka i poveo sa 1-0.
Drugi set bio je slična “priča” kao i prvi. Siner je igrao sjajno, napadao forhendom, a bekhendom uspevao da ostane ravnopravan u razmenama.
To mu je sjajno funkcionisalo, pa je Rafinu odbranu ponovo probio i napravio brejk za 3:1.
Ipak, kao i u prethodnom setu, momentalno je pretrpeo ribrejk, iako je imao šanse da potvrdi stečenu prednost.
Nadal je iskoristio neiskustvo svog protivnika, nedugo zatim napravio još jedan brejk i, uz manje poteškoće, odservirao za prednost od 2-0.
Treći set se, međutim, značajno razlikovao od prethodna dva.
Siner je odmah na startu pretrpeo brejk i to je Rafi dalo “vetar u leđa” da odigra nešto jače u narednih par gemova i potpuno slomi rivala.
Italijanovi napadi više nisu imali toliko snage kao ranije, a Rafa je to mudro iskoristio, napravio tri brejka i zabeležio trijumf.
Nadal u polufinalu Rolan Garosa igra protiv Argentinca Dijega Švarcmana. Meč je na programu u petak.