27. Februara 2020.

Ajaks ispao i iz Lige Evrope, Junajted lako, Olimpijakos izbacio Arsenal poslije produžetaka!

Hetafe je u prvom meču, kod kuće, pobedio sa 2:0, a onda je pretrpeo poraz od 2:1 u Amsterdamu.

Taj rezultat bio je dovoljan španskom klubu da eliminiše prošlogodišnjeg polufinalust Lige šampiona i da se plasira u osminu finala.

Gosti su posle dosta sreće poveli već u petom minutu kada je strelac bio Haime Mata, ali se nije dugo čekalo za izjednačenje, koje je preko Danila došlo pet minuta kasnije.

Ajaks je napadao, pokušavao da dođe do preko potrebnog gola, ali se Hetafe branio svom snagom, što pokazuje čak pet žutih kartona za goste u prvih 45 minuta.

“Kopljanici” su uspeli da dođu do gola, kada je Oliveira zatresao sopstvenu mrežu u 63. minutu, i da zadrže kakvu-takvu nadu da mogu do još dva pogotka za prolaz.

Ipak, Hetafe je uspeo da se odbrani i da se plasira dalje. Dušan Tadić je na terenu proveo ceo meč, ali nije ostavio zapaženiji učinak.

Mančester junajted je rutinski savladao Klub Briž, nakon što je kiksirao u prvom meču i remizirao rezultatom 1:1.

Na “Old Trafordu” je bilo 4:0, a pitanje pobednika je rešeno već u prvom poluvremenu.

“Đavoli” su postigli čak tri gola, posle direktnog i opravdanog crvenog kartona za Delija. Strelci su b ili Fernandeš iz penala, te Igalo i Mektominej.

Na konačnih 4:0 povisio je Fred u 82. minutu utakmice.

Ludogorec je ponovo bio dostojan rival Interu, ali nije uspeo da napravi čudo.

Gosti iz Bugarske poveli su preko Oliveira-Souze u 26. minutu, ali je samo šest minuta kasnije Biragi izjednačio.

Sigurnu pobedu Interu doneo je Romelu Lukaku u četvrtom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena, pa su “nerazuri” sa ukupnih 4:1 prošli dalje.

Benfika je u nekoliko navrata imala pozitivan rezultat, ali nije uspela da se izbori sa Šahtjorom.

Posle 2:1 za domaćina u Ukrajini, u Lisabonu je meč završen nerešenim rezultatom – 3:3.

Tri gola su viđena u prvom poluvremenu, a Benfika je dvaput vodila, pogotcima Picija i Dijasa. Jedini gol u tom delu igre za goste bio je delo Dijasa, koji je zatresao svoju mrežu.

Domaćin je došao do 3:1 na startu drugog poluvremena preko Rafe Silve, ali se sve raspalo u nastavku. Prvo je Stepanjenko u 49. minutu smanjio na 3:2, a onda je izjednačenje doneo Alan Patrik u 71. minutu.

Sevilja je podbacila, ali je prošla dalje, pošto je prošla na gol u gostima protiv Kluža.

Posle 1:1 u Rumuniji, španski predstavnik je odigrao bez golova kod kuće i plasirao se u osminu finala Lige Evrope. Stvari su mogle da budu mnogo “crnje” po nekadašnjeg osvajača Lige Evrope, doduše.

U 88. minutu gol gostima je doneo Paun-Aleksander, ali je on minut kasnije poništen zbog igranja rukom, pa se Sevilja “provukla” u osminu finala Lige Evrope.

Kopenhagen je šokirao Seltik u Glazgovu i posle ne baš prijatnih 1:1 u Danskoj uspeo da prođe dalje.

Gosti su imali manje šuteva i manji posed lopte, ali su uspeli da iskoriste svoje malobrojne šanse i eliminišu favorizovanog rivala.

Prvi gol desio se u 51. minutu kada je Santos šokirao Glazgov i očekivalo se da to bude momenat odluke, ali se ušlo u dramu.

Eduard je iskoristio penal u 82. minutu i doneo izjednačenje svojoj ekipi, ali je onda usledio novi šok za brojne gledaoce u Škotskoj.

Biel je u 85. minutu vratio prednost na stranu gostiju, a tri minuta kasnije kurpulentni Ndoje je potpuno utišao Seltik Park za konačnih 1:3.

Šokantnom pobedom Olimpijakosa nad Arsenalom usred Londona dobili smo sve učesnike osmine finala Lige Evrope, osim jednog.

Pretposlednjeg putnika među najboljih šesnaest ekipa drugog po rangu evropskog fudbalskog takmičenja dobili smo nakon što su Pirejci izbacili “tobdžije” posle produžetka.

Gosti iz Grčke posle devedeset minuta vodili su sa 1:0, a kako su kod kuće izgubili, ušlo se u dodatnih trideset minuta.

Liga Evrope, šesnaestina finala:
četvrtak od 18.55 (* je prošao dalje):
Bašakšehir* – Sporting 4:1 (prvi meč – 1:3)
(Škrtel 31Aleksić 45 , Višća 90+2119p – Vijeto 68)
Bazel* – APOEL 1:0 (3:0)
(Fraj 38p )
Espanjol – Vulverhempton* 3:2 (0:4)
(Kaljeri 1656p90+1 –Traore 22Doerti 80 )
Porto – Leverkuzen* 1:3(1:2)
(Marega 65 – Alario 11Demirbaj 51Haverc 58 )
četvrtak od 21.00 (* je prošao dalje):
Ajaks – Hetafe* 2:1 (prvi meč, 0:2)
(Danilo 10, Eiting 63 – Mata 6)
Arsenal – Olimpijakos* 1:2pp (1:0)
(Obamejang 113 – Sise 53, El Arabi 119)
Benfika – Šahtjor* 3:3 (1:2)
(Pici 9, Dijas 36, Silva 47– Moraeš 12, Stepanjenko 49, Patrik 71)
Seltik – Kopenhagen* 1:3 (1:1)
(Eduard 81p – Santos 51, Biel 85, Ndoje 88)
Inter* – Ludogorec 2:1 (2:0)
(Biragi 31, Lukaku 45+4 – Oliveira-Souza 26)
Mančester junajted* – Klub Briž 4:0 (1:1)
(Fernandeš 12p, Igalo 34, Mektominej 41, Fred 82)
Sevilja* – Kluž 0:0 (1:1)
sreda:
Braga – Rendžers* 0:1 (2:3, prvi meč)

Pitanje pobedniak moglo je da se reši u 109. minutu, ali je Masurasov udarac zaustavila prečka. To je kaznio Pjer-Emerik Obamejang u 113. minutu, kada je iskoristio haos u kaznenom prostoru gostiju i izjednačio.

Svi su mislili da je kraj i da će se Arsenal provući do osmine finala, ali je usledio novi “hladan tuš” za navijače u Londonu. El Arabi je iskorisitio to što je zaspala dobrana domaćina i u 119. minutu doneo novu prednost svojoj ekipi.

Do kraja meča, u sudjiskoj nadoknadi, Obamejang je imao stopostotnu šansu, ali je uspeo da je ne iskoristi, pa je dalje prošao Olimpijakos.