27. Februara 2020.

Leverkuzen eliminisao Porto, Kolarov i Roma u osmini finala

Nemački predstavnik slavio je na stadionu “Dragao” 3:1, čime je samo potvrdio pobedu iz prvog susreta.

Porto je razočarao pred domaćom publikom, izgledao je loše na terenu, Lever je to iskoristio i trijumfovao.

Mrežu Portugalaca načeo je Lukas Alario u desetom minutu, dok je prednost udvostručio Demirbaj u 50.

Nije se mnogo čekalo do trećeg kola. Kei Haverc je iskoristio odbitak i bez problema poslao loptu iza leđa golmana Porta.

Domaći fudbaleri uspeli su da smanje zaostatak preko Marege u 65. minutu, međutim to je bilo sve što smo videli od njih.

Fudbaleri Rome plasirali su se u šesnaestinu finala odigravši nerešeno 1:1 na gostovanju protiv Genta. Srpski fudbaler Aleksandar Kolarov odigrao je svih devedeset minuta.

“Vučica” je u prvom meču slavila sa 1:0, što znači da je ukupnim rezultatom 2:1 prošla u narednu fazu.

Fudbaleri Volfsburga eliminisali su Malme ukupnim rezultatom 5:1. Gosti iz Nemačke u Švedskoj su došli do rezultata 3:0, čime su potvrdili da su bolji rival.

Golove za Volfsburg postigli su Brekalo u 42. minutu, Gerhardt u 65. i Žao Viktor u 69.

Fudbaleri Bazela obezbedili su plasman dalje minimalnom pobedom protiv APOEL-a, Espanjol je pobedio Vulvse, ali je eliminisan, dok je LASK savladao Alkmar i prošao dalje.

Bašakšehir je vodio veliku borbu protiv Sportinga, a uz pomoć Danijela Aleksića uspeo je da nadoknadi zaostatak iz Lisabona i uvede meč u produžetak. Svi su očekivali penale, ali su dobili samo penal – za Bašakšehir u 119. minutu, koji je iskoristio Višća i poslao svoju ekipu u osminu finala.