18. Decembra 2019.

Micić produžio niz Efesa, Fener kasno krenuo da igra, Micov dominirao, “stotka” Valensije, Barsa rutinski

Efes je zabeležio 15. pobedu zaredom u svim takmičenjima, dok je tim iz Litvanije pretrpeo osmi poraz u nizu u Evroligi.

Time je turski klub preuzeo čelo tabele, dok su izabranici Šarunasa Jasikevičusa ostali zakucani za dno.

MOŽDA VAS ZANIMA

Efes je bolje otvorio meč, ali se Žalgiris vratio vrlo brzo i poveo na poluvremenu.

Ipak, vicešampion Evrope je napravio rezultatski plus u drugom poluvremenu i mudro ga čuvao do kraja meča.

Vasilije Micić je bio najefikasniji u svojoj ekipi sa 18 poena, a usput je dodao tri skoka i jednu asistenciju.

Pored njega istakao se Tibor Plajs sa 18 poena i sedam skokova, dok je Rodrig Buboa imao 16 poena.

Na drugoj strani bivši as Partizana Džok Lendejl je upisao 16 poena, Edgaras Ulanovas je imao 14, a Martinas Geben 11 poena.

20.00 Olimpijakos – Himki

Košarkaši Makabija pobedili su u gostima ekipu Zenita sa 82:71 (21:21, 10:9, 28:12, 23:29).

Makabi je upisao desetu pobedu od početka sezone i četvrti je na tabeli, dok je Zenit poslednji sa skorom 3/11. Bila je ovo četvrta uzastopna pobeda kluba iz Tel Aviva.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Tajler Dorsi sa 17 poena, dok je Otelo Hanter ubacio dva poena manje. U poraženom timu najbolji je bio Vil Tomas sa 15 poena.

Košarkaši Makabija u narednom kolu dočekuju Panatinaikos, dok će Zenit gostovati Fenerbahčeu.

Košarkaši Fenerbahčea poraženi su na gostovanju Panatinaikosu rezultatom 81:78 u 14. kolu Evrolige.

Tim iz Istanbula je pretrpeo drugi poraz zaredom, nakon što je Efes u derbiju tog grada lako odneo pobedu u prethodnoj rundi.

PAO je upisao devetu pobedu, dok je Fener pretrpeo deveti poraz za sada, u potpuno praznoj OAKA areni.

Meč je prelomila očajna treća deonica izabranika Željka Obradovića, koju su izgubili rezultatom 23:11.

Prednost grčkog tima je vrlo brzo otišla i do +13 na startu poslednjeg kvartala, ali se Fener mic po mic potpuno vratio u meč i na minut do kraja ušao sa minusom od tek dva poena (76:74).

Trojku u narednom napadu nije pogodio De Kolo, Slukas je potom zakomplikovao, pa se otišlo u penal završnicu u kojoj Fener ipak nije uspeo da kompletira neverovatan preokret.

Vladimir Štimac nije dobio šansu u ovom meču, dok je Nikola Kalinić za 20 minuta upisao šest poena, tri asistencije i dve ukradene lopte.

Najbolji kod gostiju bio je Slukas sa 15 poena, pet skokova i osam asistencija, dok su De Kolo i Lovernj upisali po 11 poena.

Džimer Fridet je imao 20 poena za domaćina, a u svom stilu Nik Kalates je briljirao sa 15 poena, šest skokova i osam asistencija.

Real Madrid je uspeo da se izbori sa Armanijem i odbrani domaći teren pobedom od 76:67.

Španski predstavnik je bio u određenom problemu tokom druge četvrtine pošto je prednost gostiju iznosila i +13.

Real se potpuno vratio u meč na startu drugog poluvremena i čak i poveo pred poslednjih deset minuta, a onda mirno priveo meč kraju.

Najbolji u gubitničkom sastavu bio je Vladimir Micov sa 22 poena (9/14 iz igre) i dva skoka. Pored njega jedini dvocifreni bio je Luis Skola sa 11 poena, dok Nemanja Nedović nije igrao zbog povrede.

U Realu istakli su se Entoni Rendolf sa 16, Džordan Miki sa 15 i Gabrijel Dek sa 13 poena.

Košarkaši Valensije pobedili su Baskoniju 105:77 u 14. kolu Evrolige.

Izabranici Haumea Ponsarnaua u poslednjoj četvrtini rešili su pitanje pobednika, dobivši ovaj period igre sa 36:19.

Srpski košarkaš Vanja Marinković odigrao je solidnu utakmicu i za 19 minuta na terenu ostvario je učinak od šest poena, jednog skoka, asistencije i ukradene lopte.

Valensiju je do ubedljivog trijumfa predvodio Bojan Dubljević sa 25 poena i pet skokova, Alberto Abalde je ubacio 16, dok je Džordan Lojd meč završio sa 13 poena.

Kod ekipe iz Baskije bolji od ostalih bio je Ševon Šilds sa 22 poena, Vildosa je dodao 12, dok je Toko Šengelija postigao 15 poena.

U poslednjem meču današenjeg programa, ekipa Barselone savladala je ASVEL sa 80:67.

Katalonski klub došao je do 10. pobede, dok je francuska ekipa pretrpela osmi poraz.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Aleks Abrines sa 16 poena, Kori Higins je ubacio 13, dok je Nikola Mirotić imao 12. Poražni tim predvodio je Dejvid Lajti sa 16 i Šarl Kaudi sa 12 poena.