26. Oktobra 2019.

Siti lako do pobjede uz kontroverzan gol De Brujne

Siti je upisao drugu pobedu zaredom i prekinuo niz Vile od dva trijumfa u dva kola.

“Građani” su nastavli da kaskaju za liderom prvenstva Liverpulom, koji sada ima tri boda više, ali i utakmicu manje.

Gosti su održali tradiciju i ponovo nisu primili gol u prvom poluvremenu, što su uspeli da urade u svakom meču ove sezone.

Ipak, Siti je lako došao do pobede, a sve je krenulo pogotkom Rahima Sterlinga u prvom minutu nastavka. Tu situaciju pogledajte OVDE.

Za 2:0 pobrinuo se Kevin De Brujne u 65. minutu, posle jednog kontroverznog pogotka. On je centrirao iz slobodnog udarca, a njegova lopta protutnjala je kaznenim prostorom i završila u golu Toma Hitona.

Usledila je pomoć iz VAR sobe, a ona je utvrdila da lopta koju je uputio Belgijanac nije zakačila ni Sterlinga ni Davida Silvu i da je gol regularan.

Sporni detalj pogledajte OVDE.

Nedugo zatim prednost šampiona Engleske je dodatno porasla, kada se najbolje snašao Ilkaj Gindoan i postavio konačan rezultat. Njegov gol pogledajte OVDE.

Do kraja meča Fernandinjo je uspeo da dobije crveni karton, a u listu strelaca se na sekundu upisao Gabrijel Žezus, pre nego što mu je gol poništen u 92. minutu.