Janis Adetokumbo, grčki reprezentativac, vjeruje u uspjeh njegovog tima na Svjetskom prvenstvu u košarci.
Najbolji igrač NBA lige (MVP) iz prethodne sezone biće vođa Grka na Mundobasketu u Kini koje počinje 31. avgusta.
Adetokumbo će pokušati da svojoj reprezentaciji donese prvu medalju još od Japana 2006, kada su Grci bili “srebrni”.
“Osećam se odlično i fantastičan je osećaj predstavljati svoju zemlju posle dve godine. Super je i što su mi braća tu na trening kampu”, izjavio je Adetokumbo.
Trener reprezentacije Tanasis Skurtopulos kaže da je veoma ponosan na svoje izabranike.
“Znate da smo pre dve godine imali nesvakidađnju situaciju. Pokušali smo da napravimo grupu od 35 igrača i posle dve godine mogu da kažem da je naš program uspešan. Svi koje smo pozivali (u reprezentaciju) su doprineli, svi su srećni što su ovde“, izjavio je Skurtopulos.
Veteran u dresu Grka Janis Burusis je istakao da postoji pritisak za uspehom.
“Počeo je trening kamp, a naš posao je na terenu i daćemo sve od sebe. Postoji pritisak na ovom timu – da nešto uradimo. Nismo osvojili medalju deset godina i nadam se da ćemo biti svi zdravi, da ćemo uraditi nešto pozitivno“, jasan je Burusis.