8. Aprila 2019.

Remi Menhengladbaha i Verdera, Hofenhajm ubjedljiv

Fudbaleri Borusije iz Menhengladbaha i Verdera iz Bremena odigrali su danas nerešeno 1:1, u utakmici 28. kola Bundeslige. Borusija je povela golom Florijana Nojhausa u 49. minutu, a bod gostima doneo je Devi Klasen u 79.

Klub iz Menhengladbaha je u poslednje tri utakmice bez pobede i zauzima peto mesto na tabeli sa 48 bodova. Verder je nastavio niz dobrih rezultata i osmi je na tabeli sa 43 boda.

U drugoj današnjoj utakmici, Hofenhajm je kao gost prosto pregazio ekipu Augzburga na gostovanju sa 4:0, a većinu golova su postigli u drugom poluvremenu. Hofenhajm je do vođstva došao već nakon 6 minuta fudbala i zanimljivo da se ovim rezultatom prvih 45 minuta i završilo.

U drugom delu susreta Išak Belfodil postiže het trik i donosi Hofenhajmu važna tri boda u borbi za evropsku jesen, pošto su sada na sedmoj poziciji sa 44 boda, dok je na šestom mestu Volfsburg sa bodom više.