3. Aprila 2019.

Magičan povratak Barse: Mesi, Suares i dva gola u nadoknadi, rutinska pobeda Atletika nad Đironom

Viljareal je bio pred pobedom protiv Barselone prvi put posle 21 utakmice i 2008. godine, ali je ostao bez celog plena iako je u ulasku u nadoknadu vodio sa 4:2.

Sve je išlo kao po planu za goste iz Katalonije – Kutinjo je u 12. minutu postigao prvi gol na meču, a već šest minuta kasnije bilo je 2:0, pogotkom Malkoma.

Nadu “žutoj podmornici” dao je Čukvueze u 23. minutu, pa se na poluvreme otišli sa 2:1 za goste.

Barselona je početkom drugog dela igre doživela pravi šok. Ekambi je u 50. minutu izjednačio na 2:2, da bi već u 62. golom Ibore stadionu u Viljarealu “eksplodirao”, a domaćin došao do totalnog preokreta i vođstva.

Iako je gubila, Barsa nije uspevala da stvori izgledne šanse. Ernesto Valverde je ubacio Lea Mesija na teren u nadi da će Argentinac uraditi ono što se od njega i očekuje.

Umesto toga, usledio je novi šok za goste. Karlos Baka je u 80. minutu matirao Ter Stegena i Viljareal je poveo sa 4:2.

Štoper Viljareala Alvaro pomogao je Barsi drugim žutim kartonom, neposredno pred istek regularnog dela meča, a gosti su to i iskoristili. Mesi je u svom stilu, fenomenalnim šutem iz slobodnjaka, dao nadu Kataloncima.

Barsa je napadala, ali vremena je bilo sve manje. To, ipak, nije bio problem za Luisa Suaresa. Urugvajcu je u 94. minutu lopta “sela” na levicu, a on je doneo veliko slavlje sebi i saigračima.

Fudbaleri Espanjola i Hetafea odigrali su nerešeno 1:1.

Borha Iglesijas je doveo Espanjol u vodjstvo u 56. minutu, a izjednačio je Anjel u 72.

Fudbaleri Espanjola u narednom kolu Primere gostuju Đironi, dok će Hetafe dočekati Atletik Bilbao.

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su na svom terenu Đironu sa 2:0, u utakmici 30. kola španske La Lige.

Atletiko je poveo u 76. minutu golom Dijega Godina, a pobedu je potvrdio Antoan Grizman pogotkom u 94. minutu.

Fudbaleri Atletika upisali su 18. pobedu od početka šampionata i nalaze se na drugom mestu na tabeli sa 62 boda. Na drugoj strani, Đirona je na 14. mestu sa 34 osvojena boda.

Ekipa Atletiko Madrida u narednom kolu gostuje Barseloni, dok će Djirona dočekati Espanjol.