28. Marta 2019.

Đorđević i Bolonja u problemu – Nanter na korak do polufinala

Izabranici Aleksandra Đorđevića poklekli su u poslednjoj deonici, koju su domaći košarkaši dobili rezultatom 21:16.

Tokom 35 minuta igre na semaforu je bio egal, međutim gosti iz Bolonje su loše finiširali utakmicu u ekipa iz predgrađa Pariza povela je u seriji 1-0.

Srpski košarkaš Dejan Kravić odigrao je samo deset minuta za Virtus i nije uspeo da se upiše u listu strelaca.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Žeremi Senglin sa 16 poena, šest skokova i četiri asistencije, Palson je postigao 14, Gembl 12, dok su po 11 ubacili Tredvel i Konate.

U ekipi selektora Srbije Kevin Punter je postigao 15 poena, po 11 su imali M'Baje i Tejlor, dok je Mario Čalmers postigao deset poena uz pet asistencija.

Ranije u toku dana Bamberg je poveo u seriji protiv AEK iz Atine, Hapoel Jerusalim savladao je Tenerife, dok je Antverp slavio na gostovanju protiv Nižnjeg Novgoroda.

U polufinale plasiraće se ekipa koja bude imala bolju koš razlika iz dva susreta, što znači da će Virtus morati da pobedi Nanter sa osam ili više poena u Bolonji.