26. Marta 2019.

Tadić o Pepeu: Brutalan start, Ljajić i Dmitrović: Važan bod, Ronaldo: Bili smo bolji

Želja je bila veoma velika i nagrada je stigla. Veoma bitan bod. Bilo bi drugačije da nam nisu dali gol, a mi smo imali situacije kada smo mogli da rešimo“, rekao je Tadić novinarima kasno sinoć u Lisabonu.

Bila je teška utakmica. Imali smo par situacija u prvom poluvremenu da ih ugrozimo, damo drugi gol. Drugo poluvreme smo se nesvesno malo više povukli nego što je trebalo. Trebalo je da budemo smireniji, oni su dominirali”, kazao je Tadić.

Portugal se žalio na suđenje.

Šimon Marčinjak je jedan od najboljih sudija na svetu. Mislim da je sudio super, 100 odsto mu verujem“, rekao je Tadić.

Tadić je krajem prvog poluvremena dobio jak udarac u nogu od Pepea.

Baš me je udario. Brutalan start, ali bitno da nije ništa, nadam se da nije. Biće okej“, rekao je Tadić.

Srbija sada ima bod iz jedne utakmice, a Ukrajina i Portugal posle dva susreta četiri odnosno dva boda.

Ukrajina je dobra ekipa, između njih, Portugala i nas će biti borba“, naveo je fudbaler holandskog Ajaksa.

Naredni rival Srbiji biće Ukrajina, u junu u Kijevu.

Fudbalski reprezentativci Srbije Adem Ljajić i Marko Dmitrović složni su u oceni da je osvojen bod protiv Potugala veoma bitan za nastavak kvalifikacija za EP.

Bilo je ovo teška utakmica. Mislim da smo igrali dobro, da smo stajali dobro na terenu. Pripremali smo se dobro za njih… Znali smo da nam preti velika opasnost, da imaju igrače koji mogu da nam naprave problem, ali mislim da smo i mi njima napravili par problema i da smo odigrali solidnu utakmicu“, rekao je Ljajić novinarima posle utakmice.

Drugo poluvreme imali su kontrolu i vršili su pritisak, ali što bi se reklo, izdržali smo i osvojili dobar bod”, kazao je Ljajić.

On je dodao da osvojen bod “znači mnogo”, posebno zbog “mnogo mladih momaka u ekipi”.

“Ovo je za njih vrlo važno, ali i za ceo tim, selektora i Fudbalski savez”, dodao je Ljajić.

Golman selekcije Srbije Marko Dmitrović kazao je da je ekipa još jednom pokazala kvalitet i karakter.

“Sjajna utakmica cele ekipe, pokazali smo kvalitet, pokazali izuzetan karakter protiv aktuelnog prvaka Evrope. Nije bilo lako, celo drugo vreme su nas pritiskali, imali su svoje šanse, pad dolazaka pred gol, ali nisu imali završnicu
“, rekao je Dmitrović.

On je dodao da se ekipa iz utakmice u utakmicu uigrava i da sve bolje deluje.

Kristijano Ronaldo, fudbaler Juventusa i kapiten reprezentacije Portugalije, prokomentarisao je utakmicu njegove reprezentacije i selekcije Srbije.

Utakmica je završena rezultatom 1:1, Srbija je povela golom Dušana Tadića sa bele tačke, a Portugal je došao do izjednačenja nakon prilično atraktivnog pogotka Danila malo izvan šesnaesterca.

“Mislim da je tim bio veoma dobar, bili smo bolji od Ukrajine i Srbije, ali kad lopta neće u gol… Osim toga nismo dobili očigledan penal. Pričao sam sa sudijom, priznao je da je pogrešio. Ako je na drugim takmičenjima VAR, zašto nema ovde? Sudija ne može da se promeni odluku na predlog pomoćnika koji je bio 40 metara dalje.”, rekao je Ronaldo.