Ovakav način rada dizajniran je za prikaz različitih sadržaja, uključujući radove svetski poznatih umetnika, čak i kada je ekran isključen. Kroz ovaj režim, na TV ekranu može se pristupiti različitim sadržajima kao što su naslovi dnevnih vesti, najnovije vremenske prognoze, fotografije i muzika. Osim toga, Samsung je sarađivao s poznatim umetnicima kao što su Tali Lenoks i Šolten i Bejdžings kako bi prikazao njihova jedinstvena dela na QLED televizorima u ambijentalnom modu.
“Ponosni smo što možemo da ponudimo ovaj novi ambijentalni način rada. On ne samo da dodaje novu vrednost TV ekranu kada je isključen, već donosi i nove pogodnosti u životni stil naših korisnika, čime prevazilazi obične televizore”, rekao je Jongsuk Ču, izvršni potpredsednik Divizije ekrana u kompaniji Samsung Electronics. “Planiramo da proširimo sadržaj za ambijentalni program rada kroz saradnju sa mladim, talentovanim umetnicima u narednih nekoliko godina, kako bismo korisnicima ponudili više načina da uživaju u svojim QLED televizorima”.

Za početak uvođenja novog ambijentalnog načina rada, Samsung je sarađivao sa talentovanim umetnicima: Tali Lenoks, manekenkom i umetnicom poznatoj po svojim apstraktnim uljanim slikama i Šolten i Bejdžingsom, poznatim po proizvodima od porcelana i tkanina u elegantnim bojama i dezenima.
Izvor: Samsung