17. Marta 2019.

Nova pobjeda Siniše Mihajlovića, Bolonja sve bliža opstanku

Fudbaleri Bolonje postigli su tri gola na gostovanju Torinu i slomili bikove za 65 minuta fudbala. Ovo je bio prvi trijumf izabranika Siniše Mihajlovića nakon tri poraza i jednog remija u domaćem šampionatu.

Serija A, 28. kolo:

subota:
Sasuolo – Sampdorija 3:5 (1:3)
(Boga 38, Dankan 63, Babakar 90+2 – Defrel 15, Kvaljarela 36, Lineti 39, Pret 46, Gabijadini 72)
SPAL – Roma 2:1 (1:0)
(Fareš 22, petanja 60p – Peroti 54p)
Torino – Bolonja 1:3 (1:2)
(Pulgar 6ag – Poli 29, Pulgar 34p, Orsolini 65)
(Pedro 52, Ćepiteli 66 — Kijeza 88)

Torino je poveo već u šestom minutu kada je autogol postigao Pulgar, a na izjednačenje se čekalo nekih dvadesetak minuta. Nekadašnji fudbaler Milana, Intera i Sampdorije, Andrea Poli, u 29. minutu utakmice doneo je izjednačenje.

Na 2:1 je sa bele tačke povisio igrač koji je postigao autogol i sa prednošću Bolonjeza se otišlo u svlačionice.

U nastavku, nekada veliki talenat i nada italijanskog fudbala, Rikardo Orsolini postiže pogodak u 65. minutu utakmice i tako postavlja 3:1 na semafor.

Brazilsko – srpski fudbaler, Lijanko Vojnović u 88. minutu utakmice dobija drugi žuti, a potom i crveni karton i samo minut nakon toga Armando Ico postiže drugi gol za “Bikove” iz Torina.

To nije bio kraj drami. Ola Aina fudbaler Torina zbog rasprave je zaradio crveni karton u trećem minutu sudijske nadoknade, tako da su od tog momenta obe ekipe imale po 10 igrača na terenu.