9. Marta 2019.

Baskonija sa +22 u trećoj četvrtini “oduvala” Himki, Marković 0/5

Baskonija se pobedom izjednačila sa Armanijem i Olimpijakosom na deobi mesta koja vode u plej-of Evrolige, dok je Himkiju ugasila verovatno i poslednju nadu za doigravanjem.

Gosti iz Podmoskovlja su se dobro držali u Fernando Buesa areni, a na poluvremenu su čak i vodili, sa pola koša.

Ono što je prelomilo utakmicu bila je furioza treća četvrtina Baskijaca, koji su taj deo igre rešili u svoju korist sa +22, 38:16.

Himki nije uspeo da se oporavi od katastrofe, pa je u poslednjih deset minuta uspeo samo da blago umanji zaostatak koji je imao.

Domaći su odigarli izuzetno odmereno, što se tiče statistike. Vensan Poarije je imao 18 poena i 11 skokova, Johanes Fohman je upisao 16 poena, uz devet uhvaćenih lopti, Šavon Šilds i Met Dženings u imali po 13, a Luka Vildosa 12 poena.

Kod poraženih istakli su se Malkolm Tomas sa 19, Toni Kroker sa 18 i Aleksej Šved sa 15 poena. Rus je šutirao 5/14 iz igre, ali je pritom podelio osam asistencija. Stefan Marković je imao dva poena uz 0/5 iz igre, kao i pet uspešnih dodavanja.