20. Januara 2022.

49 poena i tripl-dabl Jokića, šou Luke Dončića, Derozan i Vučević srušili Kavse

Jokić je Klipersima ubacio 49 poena, uz šut za dva 13/20, za tri 3/5 i sa linije za slobodna bacanja 14/16.

Dodao je i 14 skokova i 10 asistencija za treći vezani tripl-dabl i peti na poslednjih šest utakmica.

Sa 10 asistencija postao je treći najbolji asistent u istoriji Denvera, pošto je prestigao Andrea Milera na večnoj listi.

Ispratili su ga Gordon sa 28 poena, Moris sa 19 poena, devet skokova i devet asistencija i sa 12 poena Džef Grin.

Kod Klipersa su se istakli Zubac sa 32 poena i 10 skokova i Redži Džekson sa 28 poena i 12 asistencija.

Jokić je otvorio utakmicu poenima, a zatim i zakucao i pogodio trojku i sve je išlo dobro za Nagetse koji su rano stigli do osetne prednosti.

Srpski centar odigrao je 11 od 12 minuta u prvoj četvrtini i Denver je na prvi mali odmor otišao sa +4.

U prvih pet minuta druge četvrtine bez Jokića Denver je ispustio sve što je dobro napravio u prvoj deonici i Klipersi su preokrenuli i došli do +9, pa je Jokić morao da se vrati u igru.

Ni to nije pomoglo Nagetsima koji su imali 14 poena zaostatka, a tačku na prvo poluvreme je dvojkom stavio najbolji igrač Denvera i na poluvremenu je bilo +12 za Kliperse.

Klipersi su imali +14 na startu treće četvrtine, a onda je Eron Gordon krenuo da igra sjajno u odbrani i zaključao sve prilaze košu, dok je na drugoj strani Jokić bio nezaustavljiv.

Pogodio je trojku i dve dvojke, ispratio ga je i Džef Grin, pa je Denver napravio 12:0 seriju i stigao na dva poena zaostatka.

U jednom napadu je Jokić uhvatio ofanzivni skok, položio preko dvojice igrača uz kontakt, sudija nije svirao faul, pa se Jokić svađao i dobio tehničku. Dobro je prošao jer su za prigovore posle tehničke ove večeri isključeni Džimi Batler i Entoni Edvards.

Sjajni Jokić je ubacio 17 poena uz samo jedan promašen šut u trećoj četvrtini i uz šest skokova i tri asistencije i izašao je minut pred kraj, a na kraju iste bilo je nerešeno.

Jokić se u igru vratio na 7:33 do kraja utakmice, kada je Denver imao poen prednosti i odmah je zabeležio asistenciju za Devona Rida, koji pogađa trojku.

Ipak, za samo minut i po Klipersi preokreću i na šest minuta do kraja dolaze do +4, zbog čega je Meloun morao da traži tajm-aut.

Ništa se nije popravilo, pa su Klipersi trojkama na četiri minuta do kraja otišli na +8 i Meloun je morao ponovo da reaguje tajm-autom.

Na dva i po minuta do kraja Moris i Jokić vraćaju Denver na -3, a zatim Jokić na tačno dva minuta do kraja pogađa uz faul Zupca i donosi Denveru izjednačenje. Zubac uzvraća dvojkom za +2, ali ponovo faulira Jokića, koji novim bacanjima donosi novo izjednačenje na minut i po do kraja.

Jokić je faulirao Hrvata na minut do kraja, koji pogađa dva bacanja za novu prednost Klipersa, nakon čega Zubac faulira Jokića i srpski centar donosi novo izjednačenje.

Redži Džekson je pogodio na 36 sekundi do kraja, pa Vil Barton na 23 sekunde do kraja na asistenciju Jokića i onda su Klipersi izgubili loptu i Denveru je ostalo tri sekunde za napad za pobedu.

Jokić je promašio šut za pobedu i otišlo se u produžetak.

Velika borba nastavila se i u produžetku.

Klipersi su vodili konstantno, ali je Denver održavao priključak zahvaljujući Jokiću.

Jokić je imao 42 poena na minut i po do kraja pri nerešenom rezultatu, a Boston Džunior je trojkom doneo +3 Klipersima.

Nakon tajm-auta, na scenu ponovo stupa Jokića i sa dva vezana koša donosi preokret i vođstvo Denveru na 1:11 do kraja.

Zubac je pogodio za poen prednosti Klipersa na 45 sekundi do kraja, ali neverovatni Jokić ponovo pogađa uz faul na 34 sekunde do kraja!

Njegovim poenima Denver dolazi do +2, a na 26 sekundi do kraja Zubac pogađa za izjednačenje.

Na 2,2 sekunde do kraja Eron Gordon pogađa trojku za pobedu, na asistenciju Jokića za tripl-dabl!

Filadelfija Seventisiksersi savladali su Orlando Medžik 123:110.

Gledali smo sjajan centarski duel između Džoela Embida i Mohameda Bambe.

Centar Orlando Medžika bio je bolji u prvom poluvremenu, pošto je upisao 28 poena.

Gađao je 7/8 za tri poena u prvom poluvremenu i bio je fantastičan.

U drugom poluvremenu dao je samo četiri poen i meč završio sa ukupno 32, (5/7 za dva, 7/8 za tri, 1/2 slobodna bacanja).

Džoel Embid imao je 24 poena na poluvremenu.

U prvoj četvrtini je postigao 20 od ukupno 22 cele ekipe.

Zatim je ubacio 23 poena u trećoj četvrtini i za 26 minuta na parketu postigao 47 poena.

Meč je završio sa 50 poena (16/19 za dva, 1/4 za tri, 15/17 slobodna bacanja) i 12 skokova za 27 minuta.

Istakli su se još Tobajas Heris sa 21 i Tajris Meksi sa 12 poena.

Indijana Pejsersi savladali su Lejkerse u Los Anđelesu 111:104.

Do trijumfa ih je predvodio Karis Levert sa 30 poena, dok je Domantas Sabonis imao tripl-dabl učinak.

Litvanac je upisao 20 poena, 12 skokova i 10 asistencija.

Istakli su se i Brogdon sa 19 i Duarte i Holidej sa po 11 poena.

Kod Lejkersa je najbolji bio Lebron Džejms sa 30 poena i 12 skokova.

Horton-Taker dodao je 20, Karmelo Entoni i Rasel Vestbruk po 14 poena.

Vestbruk nije igrao poslednja četiri minuta, pošto je Frenk Vogel odlučio da ga ostavi na klupi u neizvesnoj završnici. Vestbruk je šutirao 5/17 iz igre.

Lejkersi su na osmom mestu na Zapadu sa skorom 22-23.

Dalas Maveriksi savladali su Toronto Reptorse 102:98.

Pravi šou u Teksasu napravio je slovenački košarkaš Luka Dončić.

Upisao je 41 poen, uz šut za dva 9/14, šut za tri 4/10 i 11/12 sa linije penala.

Dodao je i 14 skokova, sedam asistencija i jednu ukradenu loptu.

Luka je rešio meč trojkom na minut do kraja, kada je pri rezultatu 97:96 odveo Dalas na +4.

Toronto nije iskoristio svoje šanse – smanjili su na -2, imali napad za izjednačenje, ali su promašili i meč je rešen sa dva bacanja Dalasa.

Dončića su ispratili Porzingis sa 18 i Tim Hardavej Džunior sa 16 poena.

Boban Marjanović nije ulazio u igru.

Kod Toronta su svi članovi prve petorke bili dvocifreni, a sa klupe su ulazila još samo dvojica igrača, pa su Reptorsi igrali sa rotacijom od sedam igrača.

Sijakam je upisao 20, Anunobi 19, VanVlit 18, Buše 15, Ačuva 12 i Barns 11 poena.

San Antonio Sparsi savladali su Oklahoma Siti Tander 118:96.

Srpski košarkaš Aleksej Pokuševski ispao je iz rotacije i ponovo nije dobio ni sekund na parketu.

Ne deluje dobro za mladog krilnog centra, pošto je ovo šesta utakmica zaredom na kojoj uopšte nije ulazio.

Meč je obeležio plejmejker San Antonio Sparsa Dežonte Marej.

Najbolji igrač Sparsa i jedan od najpotcenjenijih igrača lige, upisao je tripl-dabl učinak od 23 poena, 10 skokova i 14 asistencija.

Ispratili su ga Mekdermot sa 20, Vasel sa 19 i Džonson i Peltl sa po 13 poena.

Dežonte je imao jedno sjajno dodavanje kroz noge, kada je “prodao foru” sa basketa.

Kod Oklahome je najefikasniji bio Aron Vigins sa 19 poena.

Dort je upisao 15 poena, dok je Šej Gildžes-Aleksander dodao 13.

Najbolji igrač Oklahome šutirao je 5/21 (0/4 za tri).

Milvoki Baksi savladali su Memfis Grizlise 126:114, u meču koji je obeležio duel Dža Moranta i Janisa Adetokumbo.

Janis je Grizlisima ubacio 33 poena (10/21 za dva, 2/4 za tri, 7/8 slobodna bacanja), uz 15 skokova i 7 asistencija.

Ispratio ga je Kris Midlton sa 27 poena i po sedam skokova i asistencija.

Na drugoj strani je Dža Morant upisao 33 poena, osam skokova i 14 asistencija.

Džeren Džekson Džunior se istakao takođe sa 29 poena, dok su dvocifreni još bili Klark sa 14 i Vilijams sa 10 poena.

Čikago Bulsi savladali su Klivlend Kavalirse 117:104.

Demar Derozan je sa 30 poena bio najefikasniji na meču, dok je Nikola Vučević upisao 24 poena i 12 skokova.

Istakli su se i Dosunmu sa 18 i Kobi Vajt sa 16 poena.

Kod Kavalirsa najefikasniji bili su Markanen sa 28, Garland sa 20 poena i 12 asistencija i Mobli sa 18 poena.

Košarkaši Hjuston Rokitsa iznenadili su Jutu Džez i slavili rezultatom 116:111.

Rokitsi su u gostima iznenadili favorizovanu Jutu, gde je dobar meč odigrao hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović.

On je bio najefikasniji u svojoj ekipi sa 29 poena (8/14 za dva, 3/13 za tri, 4/4 slobodna bacanja).

Hjuston su do pobedde predvodili Gerison Metjuz sa 21 i Džejšon Tejt sa 18 poena.

Istakli su se i Gordon sa 16, Porter sa 15 i Vud sa 13 poena i 15 skokova.

Pored Bogdanovića, kod Jute su najefikasniji bili Gober sa 23, Klarkson sa 19 i Konli sa 17 poena.

Atlanta Hoksi savladali su Minesota Timbervulvse 134:122.

Hoksi su ponovo igrali bez srpskog reprezentativca Bogdana Bogdanovića, kog muči povreda kolena.

Košarkaši Atlante su posle 10 vezanih poraza kod kuće od novembra, sada uspeli da vežu dve pobede na svom parketu.

Imali su zaostatak od -16 posle prve četvrtine i -12 na poluvremenu, ali su onda sjajno odigrali treću četvrtinu, koju su dobili 45:20 i preokrenuli na +13.

Otvorili su četvrtinu serijom 20:2, a najbolji je bio Tre Jang, koji je postigao 23 poena u trećoj deonici.

On je bio najefikasniji i najbolji igrač susreta sa 37 poena (4/7 za dva, 6/10 za tri i 11/11 bacanja) i 14 asistencija.

Ispratili su ga Hanter sa 22, Kolins i Okongvu sa po 17 i Galinari sa 15 poena.

Na drugoj strani najbolji je bio Dianđelo Rasel sa 31 poenom.

Istakli su se i Edvards sa 20, Tauns sa 17 poena, 10 skokova i sedam asistencija i Bizli sa 16 poena.

Entoni Edvards isključen je sredinom treće četvrtine zbog prigovora i Minesota nije mogla bez njega.

Šarlot Hornetsi pobedili su Seltikse u Bostonu 111:102.

Najbolji je bio bivši igrač Bostona Rozir, koji je ubacio 28 poena, uz 10 asistencija.

Lamelo Bol je imao tripl-dabl sa 15 poena, 10 skokova i 10 asistencija, dok je Majls Bridžis ubacio 22 poena. Ubre je dodao 18.

Kod Bostona istakli su se Šruder sa 24 i Braun sa 21 poenom. Tejtum je ubacio 12 poena i šutirao je 5/19 iz igre (0/7 za tri).

Majami Hit savladao je na svom parketu Portland TrejlBlejzerse.

Sredinom druge četvrtine isključen je Džimi Batler zbog prigovora, ali uspeo je Majami da slavi i bez njega.

Do pobede su ih predvodili Martin sa 26 i Adebajo sa 20 poena i 11 skokova.

Kod Portlanda su se istakli Sajmons sa 27, Mekalum sa 24, Nurkić sa dabl-dabl učinkom od 18 poena i 14 skokova i Kovington sa 11 poena i 12 skokova.