25. Septembra 2025.

Zvezdine košarkašice bez mjesta u Evroligi

Košarkašice Crvene zvezde poražene su i u drugom meču finala kvalifilkacija za Evroligu od Venecije. Venecija je ovoga puta slavila rezultatom 70:63.

Izabranice Marine Maljković poražene su u prvom meču 79:71.

Bolje su crveno-bele ušle u meč i imale su sedam poena prednosti nakon prve četvrtine. Do poluvremena se ta prednost istopila i pretvorila u samo jedan poen – 31:30 je vodila Crvena zvezda.

U poslednjih deset minuta dva tima ušla su potpuno izjednačena rezultatski da bi Venecija na kraju uspela da dođe do pobede i plasmana u Evroligu što je bio i glavni cilj za ovu sezonu.

Veneciju je predvodila Santići sa 17 poena, Mavunga je dodala 15 uz devet skokova. Dvocifrene su bile i Đokić i Fasina sa po 11 poena.

U Crvenoj zvezdi je najbolja bila Đorđević sa 21 poenom, Hilsman je zabeležila dabl-dabl sa 15 poena i 13 skokova, a Anderson je stala na deset poena.

sportklub.rs

Podijeli vijest na:

Pretplata
Obavijesti o
guest

0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Najviše glasova
Inline Feedbacks
Pregledaj sve komentare