21. Decembra 2023.

Zvezda zna kako protiv Makabija, nova pobjeda crveno-belih

Košarkaši Crvene zvezde savldali su u Beogradu ekipu Makabija sa 98:92 u meču 16. kola Evrolige

Zvezda je uspela da se vrati na pobednički niz, pošto je u Beogradu kao “gost” savladala Makabi.

Meč u dvorani “Aleksadnar Nikolić” protekao je potpuno u znaku srpske ekipe, koja je nakon uvodnih par minuta, bila veoma raspoložena, pogotovo napadački.

Iako je Makabi bolje otvorio meč, Zvezda je imala brz i energičan odgovor.

Kako je vreme odmicalo, srpski tim je igrao sve bolje i to se odražavalo na rezultat.

Počelo je sa Lazićevom odbranom, a nastavilo se odličnim rešenjima i pogocima u napadu.

Prva deonica završena je nerešnim rezultatom, da bi početkom druge, crveno-beli stekli osetniju prednost.

Pogađali su redom Teodosić, Nedović, Bolomboj i na kraju Tobi i Hanga.

Teodosić je u nekoliko navrata demonstrirao svoju „magiju“, dok je slovenački centar igrao svoje najbolje poluvreme u dužem vremenskom periodu.

Makabi je tek na momente uspevao da dođe do nešto bolje igre, ali je Zvezda lako vraćala razliku na osetniju brojku, koja je varirala između osam i 11 poena u prvih 20 minuta košarke.

Situacija se nije menjala ni u trećoj i četvrtoj četvrtini.

Rokas Gedraitis demonstrirao je svoje poenterske sposobnosti u trećoj deonici, pošto je ubacio čak 16 poena u pomenutom periodu.

Imala je Zvezda odgovor za svaki Makabijev pokušaj da se rezultatski vrati u meč.

Kada god bi pokušali gosti preko Brauna ili Niba da se približe, crveno-beli bi napravili novu seriju dobrih poteza i poena i tako povećali prednost.

Maksimalna prednost u korist srpskog tima bila je 18 poena, koliko je iznosilo početkom poslednje četvrtine.

Izraelci su uspeli da smanje na šest poena u jednom trenutku, ali ne i ozbiljnije da ugroze pobedeu srpskog tima.

Zvezda je došla do 11. pobede u 19 međusobnih mečeva sa “ponosom” Izraela, a zanimljivo je da je ovo bio šesti vezani trijumf crveno-belih.

Crvena zvezda stigla je do šeste pobede u 16 odigranih mečava, dok je Makabi upisao sedmi poraz.

Naredni meč, tim sa Malog Kalemegdana igra protiv Panatinaikosa u gostima, dok Makabi gostuje u Kaunasu kod Žalgirisa.