25. Maja 2023.

Zvezda za treću titulu u nizu, Čukarički za drugi trofej

Crvena zvezda i Čukarički izborili su plasman u finale najmasovnijeg fudbalskog takmičenja u Srbiji. Zvezda će imati priliku da osvoji treći uzastopni trofej, a Čukarički da drugi put u istoriji kluba postane šampion Kupa Srbije.

m portalu.

Финале Купа Србије

Finale Kupa Srbije

Obe ekipe su do finala došle dobrom i sigurnom igrom, Zvezda je bila bolja od Radničkog iz Sremske Mitrovice, kruševačkog Napretka i TSC-a. Čukarički je savladao Zlatibor, Metalac, Radnik i Vojvodinu.

Šestostruki uzastopni šampion Srbije, ekipa Crvene zvezde suvereni je vladar domaćeg fudbala.

Zvezda će imati priliku da osvoji rekordni 27. trofej u kup takmičenju u jubilarnom 40. finalu. 26 puta bili su pobednička ekipa, a 13 puta su bili poraženi.

Svakako da motivacija u crveno-belom taboru ne nedostaje, budući da će imati šansu i da osvoje 13. duplu krunu u istoriji kluba.

Zvezda je ove sezone već osvojila 34. titulu prvaka države u istoriji tima, ovim podvigom crveno-beli su obezbedili nadmetanje u grupnoj fazi Lige šampiona naredne sezone.

Zvezdina igra ponajviše zavisi od Aleksandra Kataija, Mirka Ivanića i Gejlora Kange koji se ističu kao najbolji pojedinci tima. Česta pojava kod crveno-belih u domaćim okvirima je napadačka igra, te se u finalu ne očekuje drugačija inicijativa na terenu.

Kerkezov Čukarički

Dobra organizacija igre Čukaričkog inicirana od trenera Dušana Kerkeza, ove sezone dovela je tim do trenutnog trećeg mesta u Superligi Srbije i finala Kupa.

Tim s Banovog brda je još uvek u borbi za drugo mesto na tabeli, čime bi obezbedili kvalifikacije za Ligu šampiona. Ispred njih je TSC sa dva boda više.

Do kraja domaće lige ostalo je još jedno kolo, a Čukarički će igrati protiv Radničkog iz Kragujevca, dok će TSC u derbiju kola dočekati Vojvodinu.

“Brđani” će igrati drugo finale u istoriji tima u Kupu Srbije i imaće priliku da osvoje drugi put trofej namenjen šampionu ovog takmičenja.

Čukarički je već jednom bio najbolji u nacionalnom kupu, 2015. godine kada je trener tima bio Vladan Milojević.

Najčešća formacija koju sadašnji trener Dušan Kerkez praktikuje je 3-5-2. U napadu su najopasniji Mohamed Badamosi i Đorđe Ivanović, kao i nekadašnji fudbaler Zvezde Luka Adžić koji prodorima po levoj strani pravi izuzetne akcije u kojima je protivnički gol često ugrožen.

Kapiten Marko Docić, vezni fudbaler tima, odigrao je 30 mečeva i postigao čak 11 pogodaka i upisao 10 asistencija za Čukarički.

Igra Čukaričkog u ofanzivi ponekad deluje nezamislivo bez Docića u timu.

Zvezda je ove sezone tri puta savladala Čukarički i postigala devet golova, “brđani“ nisu upisali pozitivan rezultat i nisu postigli nijedan gol.