Evroliga, 34. kolo
Crvena zvezda – Fenerbahče 91:89
15:21, 26:18, 16:18, 22:22, (12:10)
Hala: Aleksandar Nikolić (Beograd)
SudijeRobert Lotermozer (Nemačka), Karmelo Paterniko (Italija), Đordi Aliaga (Španija)

Crveno-belo su u okviru 34. kola ugostili Fenerbahče, a turski tim savladan nakon produžetaka rezulatom 91:89 u meču igranom u hali “Aleksandar Nikolić“.

Sa ovom pobedom je Zvezda stigla do petog u nizu i sa 17 pobeda i poraza ostvarila svoj najbolji učinak u novom formatu kontinentalnog takmičenja. Učešće završavaju na 10. mestu i sigurno da ostaje žal za nekim utakmicama koje su mogle da budu dobijene, ali su otišle u drugom smeru.

Sa druge strane, Fenerbahče se brine za svoj plasman u Top 8 bez kog bi mogli da ostanu ukoliko Baskonija i Žalgiris ostvare pobede. Zvezda je pobedom ne samo naškodila turskom predstavniku, već je omogućila Partizanu da pobedom nad Panatinaikosom stigne do petog mesta i tako, barem na papiru, lakšeg protivnika u Top 8 fazi. To pod uslovom da Real prethodno pobedi Makabi u Tel Avivu.

Zvezdu je do pobede predvodio Fakundo Kampaco sa 24 poena i po tri skoka i asistencije. Pratio ga je Ognjen Dobrić sa 22 poena, dok je Luka Vildosa meč završio sa 17 poena i pet asistencija.

Kod protivnika se istakao Džonatan Motli sa 27 poena i osam skokova, a identičan broj uhvaćenih lopti uz 19 poena je imao Najžel Hejs-Dejvis.

Zvezda je uhvatila priključak na tri minuta do kraja posle trojke Luke Vildose, ali je do kraja uvodnih 10 minuta ponovo prepustila inicijativu protivniku koji odlazi na pauzu sa +6.

Sličnu sliku smo videli i u nastavku. Zvezda je stigla do izjednačenja nakon trojki Dobrića i Kampaca (a sve na note Luke Mitrovića), samo da bi potom potpuno stala. Gledali su igrači sa Malog Kalemegdana kako protivnik prolazi pored njih i zakucavaju, što je dovelo do toga da Duško Ivanović zatraži dva tajm-auta u razmaku od jednog minuta.

Drugi je doneo efekta s obizrom na to da je prekinuta serija protivnika od osam poena, i započeta Zvezdina od 10:0 koja je domaćem timu donela i prvu prednost nakon što je Hasan Martin popravio promašaj saigrača. Da Zvezda ode i na pauzu sa prednošću, potrudio se Fakundo Kampaco koji je uz zvuk sirene pogodio trojku i doneo novi preokret kojih je bilo podosta na ovom meču.

Na “krilima“ tog pogotka su crveno-beli krenuli i u nastavku, tačnije posle još jedne trojke Kampaca stižu do +6 što je bila njihova najveća prednost u meču tokom kog niti jedna strana nije imala dvocifrenu.

Daleko je bilo manje oscilacija u drugom u odnosu na prvo poluvreme, te smo ubrzo zatekli rovovsku borbu na terenima čuvene dvorane.

Ušlo se u neizvesnu završnicu gde je Zvezda uspela da se trgne i u završnici pametnim faulom pošalje Motlija na liniju za slobodna bacanja, nakon čega je Kampaco pogodio za produžetke.

Imao je Fener šut za pobedu, ali je Marko Gudurić bio neprecizan pa smo tako otišli u dodatnih pet minuta.

I tamo je još jednom “x” faktor bio omaleni Argentinac koji je sjajnom trojkom preko tragičara Motlija doneo Zvezdi ponovo najveću prednost od šest poena, na minut i po do kraja.

Očekivalo se da će meč ući u laku završnicu, ali to nije moguće kada su Ivanovićevi igrači u pitanju. Dorsi je za linije za slobodna bacanja doveo svoju ekipu na poen zaostatka, ali ko drugi do Kampaco je na isti način odredio konačan rezultat meča.