26. Marta 2024.

Zvezda šokirala navijače – istorijska pobJeda Mege!

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Mege u 24. kolu ABA lige sa 89:83.

Crveno-beli tako nisu uspeli da na ovom meču overe prvo mesto posle ligaškog dela ABA lige, sada je Zvezda na učinku od 20 pobeda i četiri poraza, dok je Mega šesta sa skorom 14/10.

Megu je do ove velike pobede predvodio Stefan Miljenović sa 16 poena, Andrija Jelavić je imao 13, dok je Uroš Plavšić utakmicu završio sa 10 poena i sedam skokova.  Posle ove pobede Mega je i matematički obezbedila plasman u plej-of ABA lige.

Kod crveno-belih dominirao je Adam Hanga sa 17 poena, dva manje je imao Nemanja Nedović.

Crvena zvezda će u sledećem kolu igrati protiv Studentskog centra na svom terenu, dok Mega dočekuje Split.

Igralo se poen za poen na startu meča i to je sve trajalo do rezultata 8:8, kada je Zvezda pogodila trojku. Potom su crveno-beli uspevali da održavaju minimalnu prednsot sve do rezultata 15:15, kada je usledila serija gostiju od 9:0.

Nije Zvezda imala rešenja za prodora Đurišića i Jelavića koji je posle prve četvrtine imao već devet poena. Pokušavao je Sferopulos da na tajm-autu trgne svoju ekipu, ali je prva deonica završena vođstvom Mege od 18:24.

Drugi period igre je naterao Zvezdu da zaigra dosta konkretnije na oba dela terena i to se i desilo. Dosta angažovanije su delovali domaći u drugih deset minuta meča. Dosta presečenih lopti, Mega više nije tako lako mogla da dođe do poena iz reketa, pa su se prebacili na šuteve iz daljine gde nisu bili tako uspešni. Zvezda je dosta trčala, posle ukradenih lopti.

Tu je prednjačio Nemanja Nedović koji je svojim poenima povukao ekipu do preokreta. Konstatno su crveno-beli krckali prednost Mege sve do polovine drugog perioda kada su došli do prednost posle poena Adama Hange koji je uz Nedovića i Davidovca bio najbolji na terenu. Zvezda je na kraju prvi deo igre završila sa sedam poena prednosti.

Zvezda je držala rezultatski plus u trećoj deonici, iako je ona počela poenima Iljasolua za tri, a potom i za dva. Ali je Zvezda sve to uspela da anulira preko Nedovića koji je pogodio trojku i naravno Hange koji je dominirao na terenu. Jedna krajnje čudna situacija se desila u trećem periodu kada je Malovec posle faula nad Hangom dobio peti faul posle 23 minuta igre u Areni.

Držala je Zvezda visok nivo igre sve do pred kraj trećeg perioda, kada je usledio blagi pad u igri. Dugo su crveno-beli stajali na tih 67 poena, a Mega iako je delovala neubedljivo uspela da spusti prednost Zvezde na šest razlike, tako da je posle 30 minuta igre na semaforu stajalo 69:63.

Lepa stvar po crveno-bele je ta što se Luka Mitrović vratio na teren, kada je pred kraj prvog poluvremena sam zatražio izmenu.

Onda jedna uzbudljiva posle četvrtina u Areni. Zvezda je nastavila da se muči u napadu da maši otvorene trojke, dok je Mega nastavila da smanjuje prednost.

Lepo je Mega koristila Plavšića na centru, koij je nastavio da koristi prednost ispod koša. Zvezda je totalno stala u napadu, ništa gotovo nisu mogli da pogode Teodosić, Nedović i Hanga. Mega je to znalački iskoristila i svojim pogotcima za tri i dva uspela da preokrene rezultat i na kraju dođe do velike pobede koje je dodatno podiže u plej-ofu, sada su na šestom mestu. Pobeda Mege u Areni 89:83 i tako se ovi mladi košarkaši mogu pohvaliti da su u ovoj sezoni savladali Partizan i Crvenu zvezdu.