26. Maja 2023.

Zvezda slavi Pešića i duplu krunu; “Delije” se zahvalile Milojeviću

Posle Superlige trijumfovali su i u Kupu Srbije i ušli u istoriju kao prva generacija u srpskom fudbalu kojoj je to pošlo za rukom. Crveno-beli su posle velike borbe i preokreta savladali u finalu ekipu Čukaričkog.

Utakmica na stadionu “Rajko Mitić” završena je rezultatom 2:1.

Junak utakmice bio je dvostruki strelac Aleksandar Pešić, koji je u drugom poluvremenu preokrenuo rezultat u korist Crvene zvezde. Najpre u 61. minutu udarcem glavom posle centaršuta Kangve, onda i u 76. kada ga je odlično proigrao Ivanić.

Čukarički je poveo u 20. minutu golom Marka Docića direktno iz kornera! Kapiten gostiju iznenadio je golmana Borjana, koji nije najbolje procenio let lopte. Korneru je prethodila stativa Badamosija. Bila je to prva prava šansa na utakmici.

Ova dva tima prethodno su ove sezone odigrali tri utakmice i u nijednoj Čukarički nije postigao gol (0:2, 0:3, 0:4), da bi sad Docić pravom majstorijom prekinuo taj negativni niz.

Na žalost Brđana to na kraju nije bilo dovoljno da osvoje drugi pehar kupa u klupskoj istoriji, iako su u prvom poluvremenu preko Tošića imali odličnu priliku da čak povedu sa 2:0, Borjan je već bio savladan, ali je Dragović na samoj gol-liniji sprečio drugi pogodak autsajdera.

Mogao je Docić u finišu utakmice da izjednači rezultat na 2:2 i uvede finale u produžetke, ali je posle njegovog centaršuta u 81. minutu lopta pogodila stativu.

Imali su i crveno-beli brojne šanse, pogotovo u prvom poluvremenu kada su jurili izjednačenje.

Na kraju, ovo je ukupno 27. pehar kupa u istoriji Crvene zvezde, šesti u Kupu Srbije. i drugi trofej za odlazećeg trenera crveno-belih Miloša Milojevića.

Loše vreme i kiša koja je padala nekoliko sati pre utakmice uticali su da na tribinama bude izuzetno malo publike, po proceni tek nešto oko 7.000 gledalaca.

Utakmicu je dobro vodio arbitar Milan Mitić iz Leskovca sa pomoćnicima Čedomirom Andrejićem (Kruševac) i Milojen Milićevićem (Prokuplje).