15. Aprila 2024.

Zvezda sa pola gasa odradila posao za kraj regularnog dijela

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su pančevački Železničar rezultatom 3:0 u 30. i ujedno poslednjem kolu Superlige Srbije.

Superliga, 30. kolo

Crvena zvezda – Železničar Pančevo 3:0 (1:0)
Ivanić 45, Endiaj 72, Olajinka 87
StadionRajko Mitić
SudijaDanilo Nikolić

Crveno-beli su bez poteškoća i gotovo bilo kakvih opasnosti po gol Omrija Glazera stavili tačku na regularni deo sezone.

Ne preterano sadržajan meč u Ljutice Bogdana Zvezda je u nekoliko naleta rešila u svoju korist protiv Železničara koji nije ovog popodnevna bio ravnopravan protivnik.

Zvezda je u prvih pola sata bila bez prave veće prilike ispred gola Mijatovića, pre nego što je Mirko Ivanić izbio pred golmana tima iz Pančeva, ali je poslao loptu pored dalje stative.

Ispravio se vezista Zvezde u finišu prvog poluvremena kada je iskoristio centaršut Osmana Bukarija, ovlaš zahvatio loptu glavom, ali dovoljno da zatrese mrežu po prvi put na meču.

Na gol postignut u 45. minutu nadovezala se još jedna prilika za domaći tim kada je Šerif Endiaj pogodio stativu, što je bilo i poslednje uzbuđenje u prvom poluvremenu.

U nastavku još dva gola Zvezde. Ponovo je udarac glavom bio presudan. Ovog puta baš Endiaja na centaršut Aleksandra Kataija.

Kao i posle prvog, stativa je pogođena odmah posle postignutog drugog gola. Ponovo su kombinovali Endiaj i Katai, a “Magiko” bio neprecizan.

Tačku na meč je stavio Piter Olajinka. Nigerijac je zaslužio pogodak na ovom meču, a fudbaleri Železničara su mu ostavili previše slobodnog prostora u sopstvenom šesnaestercu za šta je kazna morala da ih stigne.

Zvezda posle 30 odigranih utakmica ima 77 bodova, odnosno 13 manje od maksimalnog učinka. Železničar je pretposlednji i sledi im borba za opstanak u plej-autu.

Napredak – Radnik 0:2 (0:1)