30. Januara 2024.

Zvezda razbila Valensiju i pokazala šta umije – Nedović rešetao sa svih strana

Tim Janisa Sferopulosa odigrao je sjajan meč u Beogradskoj areni

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su savladali Valensiju 82:64 u meču 24. kola Evrolige, pošto su pred svojim navijačima pružili jednu od najboljih partija ove sezone.

Tim Janisa Sferopulosa do sigurnog trijumfa predvodio je Nemanja Nedović najboljom igrom ove sezone, pošto je meč okončao sa 27 poena za samo 18 minuta provedenih na terenu.

Nakon tvrde prve četvrtine (11:12), Zvezda je u napadu zaigrala sjajno, a u odbrani nastavila u istom ritmu, pa je na poluvreme otišla sa devet poena prednosti.

Ta prednost je i u trećoj i četvrtoj četvrtini nastavila da raste, a svemu je pomogao odličan šut za tri poena, čak 42 odsto, odnosno 11 ubačenih trojki iz 26 pokušaja.

Od tih 11, čak šest ih je izašlo iz ruke Nemanje Nedovića, a uz njega je dvocifren u Zvezdi bio još samo Majk Tobi sa 11 poena. Rokas Gedraitis je ubacio osam poena, Adam Hanga i Džavonte Smart po sedam, dok je šest poena (dve trojke) dodao i Miloš Teodosić, koji je imao i sedam asistencija.

U timu Valensije, Kris Džouns je ubacio 11 poena, Demijen Inglis i Nejt Ruvers po 10.

Posle ove pobede, Zvezda je sada na učinku 10-14, dok je Valensija sa skorom 12-12 u tesnoj borbi za plej-in, tek ispod neophodne 10. pozicije na tabeli.