11. Januara 2024.

Zvezda “preživjela” rovovsku borbu u Milanu, Teodosić stavio tačku na meč

Košarkaši Crvene zvezde savladali su u Milanu ekipu Olimpije 76:62 u utakmici 21. kola Evrolige. Crveno-beli odigrali odlično prvo poluvreme, u nastavku odbili sve nalete italijanskog tima. Gedraitis i Bolomboj najbolji u ekipi Janisa Sferopulosa, tačku na pobedu trojkom stavio Miloš Teodosić

Uspela je Crvena zvezda da ostvari trijumf protiv Olimpije u Milanu 76:62 i to posle šest vezanih pobeda italijanskog tima u međusobnim duelima.

Ekipa Janisa Sferopulosa odigrala je odlično prvo poluvreme, dok je u nastavku, uz nekoliko kriznih perioda, uspela da odbije sve nalete domaćina i zabeleži devetu pobedu u takmičenju.

Rokas Gedraitis je ubacio 22 poena, Džoel Bolomboj dodao 14 u crveno-beloj ekipi, ali sve je polazilo od Miloša Teodosića, koji je meč završio sa 9 poena i 5 asistencija, uz veoma važnu trojku u završnici utakmice.

U poraženom timu istakao se mladi Bortolani sa 14 poena, dok je 12 dodao Aleks Pojtres.

Nakon 21 odigranog meča, Zvezda se izjednačila sa večerašnjim rivalom na tabeli elitnog takmičenja sa učinkom od 9 pobeda i 12 poraza.

U narednom kolu srpski tim 18. januara na svom terenu igra protiv Baskonije, dok će Armani gostovati u Valensiji.